Z panelákového bytu zámecké komnaty

Přestavět byt v panelovém domě a udělat z něj velkorysé, pohodlné a příjemné místo k životu, není s pomocí architekta problém. Bude to ale stát poměrně dost času a z bytu se na několik dní stane staveniště. A nebo si vyberete ten správný vzor, ty správné barvy, které ve vás vyvolávají příjemné stavy a během několika hodin proměníte např. obývací pokoj v zámeckou komnatu, možná orientální salonek, pánský a nebo dámský budoár, horkou chatu….jak chcete.

118624-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Tapetování je velmi účinný a výrazný způsob úpravy povrchu stěn. Tapety mají 100% krytí a jejich instalace je pro zručného člověka v podstatě bezproblémová a řemeslník vytapetuje středně velkou místnost během dvou hodin i s přípravou a následným úklidem. Tapety dovedou vytvořit dokonalou iluzi a fungují jako náladová hudba, kterou stačí stisknutím knoflíku přehrávače zapnout. Můžete si přitom vybrat hudbu evropskou, smyslnou, orientální, duchovní, folkovou, rockovou, jakou chcete. A stejně tak  fungují tapety. Na jednu stěnu si nalepíte pohled z okna na mořskou pláž a na zbývající stěny pak stejným způsobem umístíte vzory zámeckých tapet 18.století a rázem se váš pokoj promění v šlechtické letní sídlo někde na francouzské riviéře s výhledem přímo na azurově modrou hladinu (viz titulní foto).  Ale pochopitelně, že takové uvažovaní a řešení bydlení může někomu připadat až „kýčovité“ a možná bude mít svým způsobem pravdu. Nicméně, s tapetami se dá zacházet i jinak.

Velká inspirativní fotogalerie ložnic

Není nutné vytvářet tak do očí bijící iluzi, jako v případě zmíněného rokokového zámečku na azurovém pobřeží, který je ve skutečnosti bytem na panelovém sídlišti. Tapety, ať už ty obrazové nebo jiné, se dají použít i vynalézavějším způsobem.

TIP: zkuste moderní tapety s květinovými vzory tak, jak je ilustrují přiložené fotografie. Docílíte často požadované atmosféry a zároveň získáte velmi vkusně vyřešený interiér. Mimochodem, víte, že obrazové tapety jsou trendem roku 2009? A možná tato móda vydrží i déle. Čtěte ZDE.

A instalace?

Pokud se rozhodnete pro tapety nejlevnější a zároveň tapety tradiční, tedy papírové, pak se cena jejich vylepení bude pohybovat kolem 90 Kč za m2. Pokud tedy máte pokoj cca 20m2 se stropem ve výšce 2,5m a pokud budete tapetovat tři ze čtyři stěn (ve čtvrté bude jistě okno), pak se cena vyšplhá přibližně na 3000 Kč i s úklidem. Takovou místnost řemeslníci vytapetují za 2 hodiny. Ráno se tedy probudíte do starého bytu a obědvat už budete v novém.

Red.
Foto: wallwear, renovace-interiéru.cz

6.5.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist