Diskuze

8 komentářů

  Zuzana

  Dobrý den,

  chceme stavět rodinný dům a rozhodujeme se z čeho. Uvažovali jsme o Ytongu nebo o Helus. Prosím, poradí někdo, co je nejlepší na stavbu malého rodinného domku?

  Libor

  Porotherm 44 zateplení jistí i bez nesmyslů jako je polystyrén :o)

  Michal Cesnek

  Nejpouzivanejsi lehke betonove tvarnice, autorka je asi nikdy v ruce nedrzela:o) Navic beton se u nas zas tak nepouziva, tady vede ligu porobeton/klasicka therm cihla.Presne jak pise Pavel lidi ctete a premyslejte, hur pak budete podlehat nejakym bludum.

  Petr

  Co to je za blábol. Zděný dům teplo akumuluje a drží. Vytápíte jej déle, ale déle teplo zadržuje. Dřevěný dům je vytopený hned, ale když netopíte, rychle vychladne. Dům by měl být vždy zateplený a minimum je v současné době 15 cm na zdi a 20-30 cm na střechu. Pod zateplení parozábranu nad zateplení např. Tyvek.

  Mylda

  Pěnové tvárnice jsou skvělým materiálem, protože si následně můžete otvory udělat řetězovou pilou kde chcete. Ušetříte za bezpečnostní dveře, protože ta jsou na nic.Což je poměrně známý fakt v okolních zemích a proto tímto materiálem zdí pouze vnitřní příčky. Nahoďte Stihl a podívejte se k sousedům, jde to fofrem!

  Pavel

  Ytong – když nasaje vodu tak ji nepustí – opak je pravdou tento materiál jak nasaje tak i vypustí.

  Cihly – mají tepelnou setrvačnost = vyšší tepelná pohoda. Ano to je pravda pokud dům nezateplíte. Pak se tepelná ztráta sníží a tím se akumulace zvýší cca 10x. Proč teplo akumulovat když jdu do práce? Pak se tato vlastnost obrátí pro

  Pavel

  Dobrý den. Všechny stavebníky varuji před fámami, pomluvami a přežitky, které Vám budou tlouci do hlavy i odborníci z řad projektantů a stavbařů. Každý materiál má technické listy, kde se dočtete pravdu. Konstrukci posuzujte jako celek. Je zbytečné kupovat paropropustný materiál a dát zateplení polystyrénem (i ten páru propouští ale málo).

  Pavel

  Dobrý den.

  Článek je velmi inspirativní. Stavebník však musí uvažovat i o následných pracech. U cihel musí následovat velká vrstva omítek (moc vody, práce a peněz a dělníci to udělají křivě). U tvárnic prolévaných betonem je problém s instalacemi. Zkuste do betonu zasekat vodovodní nebo odpadní trubku 🙂 Nakonec jsem postavil z porfixu (podobné jako Ytong).

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist