Wave House aneb futuristická bílá stavba s posláním luxusu

Zcela originální nadčasový styl a luxusní interiérové zařízení jsou hlavními charakteristickými znaky budovy Wave House, která je dílem tureckého návrháře Gunese Peksena.

122114-1100x618.jpg Celá galerie 23 Zdroj: archiv redakce

Jako mocné vlnobití, které čeří sněhově bílou, zářící pěnu na vrcholku každé ze svých vodních dun, se mohutně tyčí i Wave House v celé své kráse na pobřeží luxusní pláže v těsné blízkosti moře. Na dům přímo navazuje gigantický mělký bazén, jímž je současně protkán i avantgardní interiér samotné stavby a jehož vodní hladina okouzluje svým tyrkysově azurovým třpytem.

Designér koncipoval vnější podobu i interiérový design tak, aby odpovídaly mladistvému a dynamickému životu „zlaté mládeže“ a poskytoval jim veškerý luxus a reprezentativní vzezření.

Fotogalerie: Bílá v interiéru

 

Tvůrce tento svůj projekt označil za jakýsi abstraktní letohrádek na pobřeží a při jeho tvorbě využil takzvaného „skládaného“ architektonického postupu, jehož pomocí mohl docílit zaoblených, dynamicky se vlnících tvarů a přesto zachovat kvalitní stavební zpracování budovy.

Dům má dva vstupy. V přední části se lze do Wave House dostat po impozantní luxusní rampě, zadní část je s okolním světem spojena schodištěm, které na první pohled vzbuzuje dojem, že pluje po obloze.

Díky otevřenosti, kterou poskytují oble tvarované zdi domu je celý Wave House doslova zaplaven přírodním světlem. Ještě více záře vehnal do interiérů domu jeho tvůrce tak, že hlavní stěny směrované na jižní a západní stranu, protkal obřími skleněnými oknyocelovoukonstrukcí.

Důmyslné umístění bazénu v prostoru navazujícího na linii přístupového schodiště navíc dokáže skutečně oživit dům a dokonale tak simulovat skutečný pohyb vlny. V bazénu jsou totiž umístěné masážní trysky a parní konstrukce, která při vypuštění oblaku páry nasměruje její cestu tak, že se pára odrazí a sklouzne po klenuté zdi domu a dodá jí tak na dynamičnosti.

Lucie Sýkorová

Foto: hauscapsule.com, ezign.frhomedsgn.com, lemeowlemew.blogspot.com, uniqproperti.com goyovo.com trendyliving.rufreshome.com

3.7.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist