Vzrušující květinové léto

Letos v létě bychom si měli hlavně užívat, a to ve všech ohledech. Móda nabrala překotné obrátky – v trendu budou výrazné barvy, výrazné střihy, prostě extravagance sama. Městské (pražské) léto bude opravdu obzvlášť horké.

118073-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Léto a dovolenou míváme spojeny s odpočinkem, pohodou, dobrým jídlem a pitím.
To všechno v sobě zahrnují letní výlety, které se dají zakončit příjemnými pikniky či grilováním s přáteli. To je luxus, který si v létě prostě musíme dopřát. Idyla letošního léta by ale nebyla úplná bez úchvatných květin, které naše bezstarostné užívání si pohody mohou doprovázet. Vymyslet se dá neuvěřitelná spousta variací na opravdu vtipná aranžmá, zkusme například do piknikového koše místo jídla naskládat kvetoucí rostlinky a sehrát malé „divadýlko“, že jsme jídlo zapomněli doma.

Bohatá kytice v barvách vody – Agapanthus, stračka a lupina v červenooranžové skleněné váze s perleťovým leskem. Orlíček, chrpa, Eremurus a proso ve vysoké váze. Listy v popředí náleží hrnkové rostlině sítině rozkladité.

Květinová výzdoba: inspirativní fotogalerie

V plastové misce a kostkách ze stejného materiálu je umístěná rostlina připomínající mořské řasy – Rhipsalis cassutha. Celek dotvářejí chrpa, Eustoma, slunečnice, hrachor a listy bohyšky.

Protože letošní léto bude horké, vášnivé a nespoutané, hodí se k němu jasné zářivé barvy jako jsou žlutá, oranžová a červená. S vodou a koupáním máme spojenou modrou barvu, můžeme proto v kyticích používat kontrastní tmavě modrou a blankytnou, kterou mají například výrazná květenství stračky (Delphinium). Letní pohoda z nich vyzařuje na dálku.

Pro toto léto jsou v módě velmi významné doplňky, ať už to jsou to barevné náušnice, náhrdelníky či prsteny. Ale víte, že je možné, jako doplňků použít květin? Je to velmi netradiční, neočekávané a vzrušující, a to k tomuto létu patří. Co je ale velmi důležité, aby květiny a oblečení dokonale ladily – vzory na šatech korespondují s použitými květinami i barvami. Pak máme jistotu, že vzrušující léto 2005 může začít. Lidé a květiny k sobě odjakživa patří. Květiny vnášejí do našeho života radost, vzrušení a dobrou náladu, proto si s nimi každý den užívejme na sto procent.
Zdroj: Holandská květinová kancelář

30.5.2005 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist