Jak vzniká netradiční svatební dar v režii symbolů

Také rádi dostáváte dary a ještě raději je dáváte? Dary, které udělají radost, vykouzlí úsměv a vy máte ten blažený pocit štěstí, že jste druhého potěšili na duši i u srdce.

06_dsc07172_stul_6xnove_barvy-1100x618.jpg Zdroj: www.fmdesign.cz

Na straně jedné tu máme narozeniny, svátky, Vánoce aj. Tyto příležitosti se opakují s jistými zažitými rituály či tradicemi. Na straně druhé tu máme příležitosti, které se vyznačují svou výjimečností, a to především tím, že jich je v našich životech jako šafránu. A pro jednu takovou výjimečnou příležitost jsme měli tu čest vytvořit výjimečný dar. Svatební dar.

Když nám přišel e-mail s přáním od milé zákaznice na vytvoření prostírání, které bude pro budoucí novomanželé v duchu cyklo, naše srdce zaplesala. Jelikož vyznáváme aktivní životní styl, bylo nám toto téma hodně blízké. Po výměně několika e-mailů, které se nesly v duchu klíčových informací pro vytvoření prostírání, jsme se mohli pustit do práce.

Naší doménou je fotografie, ale nebojíme se žádné výzvy. Právě proto jsem hned od počátku věděla, že tato práce bude zcela jiná, odlišná. A také že byla. Místo fotoaparátu jsme si připravili papír, tužku, ořezávátko a gumu. Ano, čtete dobře. Žádné foto. Přesně jsem věděla, v jakém duchu se prostírání ponese. Minimalistický styl v režii symbolů. Nicméně bylo potřeba si dobře ujasnit přesnou kompozici, a to velikost a umístění každého symbolu tak, aby vznikl harmonický celek. A začala pořádná jízda. Postupně jsme kreslili jeden návrh za druhým, ale stále to nebylo ono. Všechny návrhy končily na hromadě „NE“.

V hlavě mi běžel film, který postupem času více dostával konkrétnější podobu, a tak jízda pokračovala a nabírala čím dál větší rychlost. Jednoho dne jsem svým „umem“ namalovala vítěze. Ano, to je on. Při pohledu na toto „umělecké dílo“ à la 3leté dítě jsem ovšem hned věděla, kde a co přesně bude. V hlavě jsem měla naprosto jasnou představu návrhu konečné podoby výjimečného prostírání.


Vítězný návrh bylo třeba dostat do té nejlepší formy s perfektním vyladěním. Po zhlédnutí mého vítěze Filip převzal pomyslnou štafetu a pustil se do práce. Nejdříve bylo nutné si nastudovat, jak správně vše nakreslit v rámci perspektivy, stínů aj. Zde opět x návrhů skončilo kdesi, než jsme řekli „ano, tento návrh již můžeme poslat zákaznici k odsouhlasení“. A tak se i stalo. E-mailem jsem odeslala návrh s krátkým představením: Celkový koncept jsem navrhla v minimalistickém stylu. Držela jsem se rčení „v jednoduchosti je krása014“. Nicméně o to více jsem se věnovala symbolům, které vyjadřují vše podstatné. Zároveň se kladl důraz na pečlivé zpracování detailů. Celé prostírání je vlastnoručně nakreslené a každý tah prošel rukou manžela. Jedná se zcela o autorskou práci. Na konec jsem připojila pár slov v rámci symboliky, která se celým prostíráním prolíná.

Návrh č. 1 bez jmen

Návrh č. 2 se jmény

Od zákaznice jsme vzápětí dostali zpětnou vazbu: „Dobrý den, jsem velice mile překvapena Vašimi nápady. Nejvíce radosti podle mých představ udělá prostírání se jmény. Zaujalo mne i vysvětlení symboliky.“

Po této velmi milé odpovědi, která nás zahřála u srdce, jsme se pustili do dalšího kola. Tím bylo finální doladění detailů, které již probíhalo v PC. Takže po pečlivém obkreslení jsme návrh naskenovali a začali s úpravami. Tu vyčistit to, tady zarovnat tah, barvy pěkně zvýraznit ale zase ne moc, aby nebyly příliš křiklavé a umělé atd. Po veškerých úpravách jsme si nechali 2 dny, jak já říkám „na uležení“, abychom si mohli říct „je hotovo“.

Vjíždíme do dalšího kola a tím jsou tisky. Nejdříve finální návrh zasílám do tiskárny, která je v Brně a komunikuji s ní v rámci případných úprav pro tisk.

Nebylo třeba žádných dalších úprav. Takže dávám pokyn, ano pusťme to. Jelikož toto byla naše prvotina v rámci celkového uchopení projektu, byla jsem napnutá, natěšená a zároveň nervózní, zda vše dopadne na výbornou.

A máme tu předposlední kolo. Prostírání vytištěno a doručeno. Úplně jsem se bála obálku otevřít. Ze zvědavosti a natěšení mi srdce prudce buší, nicméně neváhám a obálku rychle otevírám. Wau, tak to je fakt pecka. Hned si prostírání dávám na náš stůl a kochám se.

Ale hlavní je, aby byla spokojená zákaznice a poté i novomanželé. To je pro nás to nedůležitější.

Výjimečná příležitost si zaslouží výjimečný dar

Karta symbolů, která je součástí prostírání

Tak a máme tu cílovou rovinku naší jízdy a tím je dárkově zabalit prostírání a zaslat zákaznici. Jsem opět napnutá a čekám na zpětnou vazbu, která, věřím, bude v pozitivním duchu. Hodně nám záleží na tom, aby byl zákazník spokojený a aby ho naše práce pohladila po duši. Dorazila odpověď: „Dobrý den paní Moniko, včera jsem si vyzvedla ze Zásilkovny balíček a opravdu musím poděkovat nejen Vám, ale i Vašemu manželovi za krásné originální prostírání. Určitě se bude všem líbit. Moc Vám děkuji za spolupráci a věřím, že se brzy ozvu.“

Slova, která jsme četli, jsou pro nás nejkrásnější odměnou za naši práci. Děkujeme!

A jelikož se nám tento projekt vryl do srdcí, rozhodli jsme se vytvořit v tomto duchu další prostírání, která doplní naši nabídku pro vás. Můžete se tak těšit na prostírání pro horaly, vodáky či horolezce.
Capre diem.

Za FMdesign Filip a Monika – 22. let společného života

Text a foto: FMdesign – Monika Třeštíková

25.5.2021 11:12

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist