Vzdušné vitamíny – zdraví z přírody do vašeho interiéru

Všichni se cítíme dobře v létě po bouřce, když odjedeme na chalupu, podnikneme horskou túru, vyrazíme do lesa na houby, zaběháme si v parku, jedeme na vodu nebo se procházíme po pláži. Co tyto aktivity spojuje?

115690-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Samozřejmě fakt, že je víkend nebo máme dovolenou. Především ale právě v těchto chvílích vdechujeme blahodárné vzdušné vitamíny. Vzdušné vitamíny nejsou nic jiného než záporné ionty.  Ionizace vzduchu je běžný jev, setkáváme se s ní každý den. Jsou-li ionty v rovnováze, nebo pokud převažují záporné, cítíme se skvěle, dobře se nám dýchá.  Jenže v civilizaci (ve městě, interiéru atd.) převažují ionty kladné, které na nás mají vliv opačný. Není divu, že na nás padá únava, narůstá počet lidí s alergiemi a respiračními nemocemi.

foto%20Ionic-care.jpg

Zdroj: archiv redakce

Ne nadarmo se mnohé choroby nazývají civilizačními. Smog, monitory, umělé materiály, plastová okna, klimatizace, chemické čisticí prostředky… To vše způsobuje, že žijeme v prostředí, pro které naše tělo není ve své podstatě stavěno. Žít zdravě neznamená pouze upravit jídelníček a pravidelně navštěvovat fitness centrum. To, na co bychom neměli zapomínat především, je dostatečný pobyt na čerstvém vzduchu. Ale protože v uzavřených prostorách trávíme většinu svého času a asi ani do budoucna tomu nebude jinak, můžeme si pomoci i umělou ionizací vzduchu. Umělá ionizace se provádí pomoci emitorů vzdušných aniontů resp. ionizátorů vzduchu. Ionizátory fungují na několika principech a často jsou přímo vestavěny v dokonalejších typech čističek vzduchu. Přístrojů na úpravu vzduchu je hodně, mají různé filtry i výkonnost a výrazně se liší také cenou.

ionic%20pristroje.jpg

Zdroj: archiv redakce

Velká fotogalerie moderních interiérů

Zvažte tedy důkladně, co od ionizátoru (resp. čističky) očekáváte a kolik jste ochotni investovat. Nás zaujala čistička Ionic-CARE Triton X6. Jednou z hlavních výhod je její finanční nenáročnost, pořízením investice do čističky zcela končí. Nemusí se do ní kupovat žádné výměnné filtry, protože její elektrostatický filtr se snadno čistí a jeho životnost je tak zcela neomezená. Spotřeba přístroje je naprosto minimální a nevyrovná se ani žárovce.  Ionic-CARE čistí zcela tiše, a proto není problém umístit ji do ložnice. Design čističky  je v moderním duchu a díky dvěma barevným variantám (černá nebo stříbrná) lze vybrat tu, která lépe zapadne do vašeho interiéru. Podrobnosti najdete na www.ionic-care.cz.

 

 

PR článek

4.2.2011 10:04

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist