Vzdušná elegance skla dodá interiéru lehkost

V moderních interiérech hraje sklo významnou roli v řadě podob. Dokáže být přitažlivé i elegantní, vzdušné a výrazově jemné. V bytovém designu současnosti promlouvá sklo stále více a ukotvilo se v něm velmi výrazně.

Sklo v interiéru lze kreativně využít v nejrůznějších formách, například jako dílčí skleněné prvky, dekorace nebo obklady. Zajímavě působí rovněž skleněné zábradlí, příčky, zapečené sklo či designové grafosklo.

Pokud jste se rozhodli ve svém domově použít sklo jako jeden z dominantních interiérových materiálů ať už v podobě fixních stěn nebo dělicích příček, rozhodně se nemusíte obávat, že je to nápad, který se pohybuje na hranici někde mezi experimentováním či úletem. Celoskleněné příčky a stěny mají totiž své nepopiratelné výhody.

Inspirující řešení ze skla
Nejvýznamnější funkcí skla v interiéru je schopnost propouštění světla, čímž docílíte vzdušného a odlehčeného stylu. Pro skleněné dveře a příčky jsou nejčastěji voleným typem skla – čiré s možností barevných a ornamentních obměn.

Své uplatnění najdou fixní stěny se zabudovanými celoskleněnými dveřmi všude tam, kde je důležité zachovat propojení a světlost místností. A zejména tam, kde bude zapotřebí místnosti uzavřít a více odhlučnit.

Sklo poskytuje vynikající řešení tehdy, když si potřebujete vytvořit své vlastní relaxační zákoutí. Získáte tak prostor, které není stranou ostatního rodinného dění, ale je jeho elegantní oddělenou celoskleněnou součástí.

Chcete-li místnost více ztajemnit je možné propustnost a průhlednost užitého skla potlačit díky speciální úpravě jednostranného plošného leptání. Tato úprava je charakteristická svým efektním ledovým vzhledem a sníženou průhledností. Tento typ skla dokáže nasát barvy z okolního prostředí, takže i bílé sklo může barevně ladit například s odstínem výmalby okolních stěn.

K aktuálním bytovým trendům se řadí i sklo ornamentní či jinak vkusně dekorované, které dokáže uspokojit i různorodá a náročná přání podle vaší fantazie.

Interiérové dveře – inspirativní fotogalerie

Text: Alexandra Rohanová
Foto: tempered.com.br, homedsgn.com, buildipedia.com, idesignarch.com, homesdream.net, interiordesignhome.org, design.cila.cn, bs2h.com, m-r07i.net, modernus.com, wilsonsglass.co.za, housevira.com, home-designing.com, aokiinteriors.ie, planetluxus.com, idesignarch.com, furniture.trendzona.com, iseecubed.com, commons.wikimedia.org, custommade.com, creofloick.net, casali.net, forfur.com, sanssoucie.com, archiexpo.com

5.4.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist