Vyzrajte na jarní úklid! Mějte doma čisto pořád. Jde to!

Mráz pomalu vystřídaly dny s náznakem slunce a nejedné hospodyňce začal někde hluboko v hlavě blikat varovný majáček připomínající jarní úklid. Místo toho, abyste varovné signály s hrůzou plašili a trnuli, jestli si tchyně nebo návštěva náhodou nevšimne jemného prachu pod kuchyňskou linkou, na celý úklid vyzrajte!

Místo toho, abyste jarním úklidem zabili jeden ze slunečných víkendů, které teď postupně přicházejí, udělejte jednu maličkost každý den. Ať u večer před spaním, hned po probuzení nebo třeba těsně před večerním filmem.

Vytěsněte si každý den čtvrt hodinku a do dvou týdnů máte doma jako ze škatulky! A uvidíte, že se ona čtvrt hodinka nenápadně zabydlí na listu vašeho denního pořádku.

cistota-01.jpg

Zdroj: archiv redakce

Umyjte okna, ať vidíte ven!

Začněte okny. Ta vám nejvíc připomenou, že je venku jaro, proto by byla škoda na tu krásu probouzející se přírody nevidět. Každý den umyjte jedno okno a s nimi konečně umyjte i žaluzie, čistá okna si to zaslouží.

Pokud nemáte vilu o desíti pokojích, budete za týden hotovi. A pokud vilu máte, nestyďte se pronajmout si na umývání oken firmu. Její pracovníci to zvládnou hravě za vás.

Velká inspirativní fotogalerie jarních dekorací

Opravte konečně kapající kohoutek

Sepište všechno, co je třeba opravit. Kapající kohoutek? Vrzající dveře? Nefunguje vám digestoř? Zaúkolujte manžela nebo přítele, žijete-li sama, pozvěte kamaráda, bratra nebo tatínka a seznam mu nekompromisně vnuťte.

Vysávejte pokaždé, kdy se vám do toho bude chtít, tedy ne až ve chvíli, kdy se vám lepí drobky na nohy, ale tehdy, kdy je ještě jakž takž čisto. Nezabere vám to více než deset minut, a když budete vysávat jednou až dvakrát týdně, doma bude čisto neustále, nejen ve chvíli, kdy má dorazit návštěva.

Vysajte i tam, kam není vidět

Jeden den si vyčleňte na to, že vysajete skutečně pořádně. Pohněte nábytkem, který stojí na jednom místě už deset let, a vysajte nebo vytřete pod ním. Zbavíte se tak zbytečného prachu, který vás akorát tak dráždí ke kašli.

Pokud máte křesla nebo židle s protiskluzovými podložkami, umyjte je. Jistě se na ně nachytal prach a přilepily se na ně vlasy.

To pro tentokrát stačí. Doufáme, že jsme vás navnadili a příští týden se pustíme do nezbytných úklidových maličkostí.

Martina Gajdošová
Foto: ivillage.com

2.3.2012 4:00
Více o tématu: jarní úklidjarookna

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist