Vyzkoušejte úsporné zářivky

Zaráží vás titulek, který na první pohled nesouvisí se slavnou fotografií ze známého souostroví Galapágy? Je to pochopitelné. Ale i tak mají Galapágy a úsporné zářivky něco společného. Zkuste se také chovat ekologicky. Je to ohleduplné a navíc se to vyplatí.

Ostrovy Galapágy v Tichém oceánu nedaleko pobřeží Ekvádoru jsou světovou památkou UNESCO už od roku 1978. Slavná  evoluční teorie se prý narodila v hlavě svého autora právě na souostroví Galapágy, které Darwin navštívil v roce 1835. Dnes je tato pokladnice rozmanitosti životních druhů ohrožena. Galapágy se v roce 2007 dokonce ocitly na seznamu nejvíce ohrožených míst na světě. Zejména díky používání nepříliš výkonných naftových generátorů jsou na těchto ostrovech emise CO2 přibližně o 80 % vyšší, než je celosvětový průměr.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie světel

A zářivky ?

Společnost Osram produkuje celu řadu ekologických a současně ekonomických světelných zdrojů. Patří mezi ně i úsporné zářivky Osram Duluxstar, které Osram zdarma nabízí a nahrazuje jimi  více než 25.000 žárovek v domácnostech na Galapágách. Je to sice velmi zanedbatelné množství, které celkovou zátěž ekosystému sníží jen minimálně, jedná se o cílenou propagaci značky Osram, ale je fakt, že Osram Duluxstar oproti méně efektivním zářivkám uspoří až 80 % energie a tím za celou dobu své životnosti ušetří cca 6.000 tun oxidu uhličitého. A to smysl má.

V dalších fázích projektu má Osram v plánu inovovat i pouliční osvětlení a osvětlení veřejných budov.

Red.
Foto Osram, esotravel.cz

10.11.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist