Vyzkoušejte si bydlení jak na Manhattanu

Líbí se vám městský styl bydlení, který si zachovává určitou volnost a nechybí mu pořádná dávka originality? Potom by byl život v domech na Manhattanu pro vás asi tím pravým. Když se ale nechcete stěhovat, nemusíte si zoufat. Prostě si trochu té newyorské atmosféry vyčarujte u sebe doma.

manhattan-styl-bydleni-3-1100x618.png Celá galerie 24 Zdroj: shutterstock.com

Vsaďte na barvy

Barvy v New Yorku slouží (podobně jako všude jinde) k tomu, aby se alespoň vizuálně zvětšila malá místnost. Se světlými stěnami či tapetami se proto kombinují tmavší kontrastní odstíny a různé výrazné vzory na textiliích, jako jsou koberce, polštáře, čalounění a závěsy na oknech.

Čím víc zelených rostlin, tím lépe

Zeleň se ve velkoměstech velice cení. Láska k přírodě, touha žít co nejvíce venku nebo si alespoň kousek zeleně přinést domů, to všechno je patrné také v bytech na Manhattanu.

Několik rostlin v květináčích nejenže zpříjemní atmosféru v interiéru, ale zkvalitní i samotný život obyvatel městského bytu. Navíc rostliny jsou jednou z dekorací, která dodá prostoru texturu a barevnost.

Správné osvětlení je nadevše

Vzhledem k tomu, že výhledy z většiny oken na Manhattanu jsou jen do oken okolních budov, umělé osvětlení místnosti hraje důležitou roli.

Při rozmisťování svítidel je nutné zapojit trochu fantazie a přidat velkou dávku kreativity. Kromě přímého světla z lustrů jsou populární stolní, stojací i nástěnné lampy, které v kombinaci se zrcadly umí vykouzlit útulnou atmosféru i v nejnudnějším interiéru a v tom nejmenším bytě.

Populární styly na Manhattanu

Existuje několik populárních stylů, které nejčastěji najdete v bytových interiérech na Manhattanu. Charakteristické znaky těchto stylů můžete uplatnit v kterémkoli městském bytě a snadno tak vytvoříte atmosféru, která je typická pro Manhattan.

Industriální styl se objevuje především v loftových bytech. Jedná se vysoce funkční uspořádání nábytku s kovovými konstrukcemi s prvky minimalismu, kde převládají přiznané kabely, cihly, beton, potrubí apod. Pro obyvatele New Yorku však není problém to vše doplnit barevným kusovým kobercem, velkými fotkami jen tak opřenými o stěnu a třeba rustikální lucernou.

Urban Chic se přiklání k upcyklaci a recyklaci zařizovacích předmětů. Usiluje o to, aby vytvořil v ryze městském prostředí iluzi tradice, řemeslné výroby a úcty ke starým předmětům. Kousky z bazaru tak dostávají další šanci, jak ještě nějaký ten rok posloužit novým majitelům, třeba i za jiným účelem, než ke kterému byly původně vyrobeny. Objevují se zde prvky vintage stylu, dochází k míchání starého s novým, a to dodává takto zařízenému interiéru ve finále určitý elegantní ráz.

Nepřehlédněte:

Chic Glamour je styl vhodný pro vyznavače luxusního interiéru, kterému dominují bílé mramorové podlahy, kontrastující s tmavými stěnami, moderní, minimalistický nábytek a zdobené zlacené doplňky. Rostliny různých velikostí jsou zde prezentovány v drahých keramických květináčích. Nechybí zde ani elegantní černobílé kombinace, ať již na textiliích, nebo na kobercích.

Romantický styl zde najdete většinou v bytech žen, které žijí singl. Vyznačuje se volností, jistou ležérností, pastelovými odstíny, měkkými materiály a kožešinami, které najdete nejen na zemi. Nechybí zde pohodlná sedačka, ideálně v provedení bílá kůže nebo plyš, moderní umění na stěnách a samozřejmě několik zrcadel, ať již v jednoduchých, nebo ozdobných rámech.

A jak je to doopravdy?

Pokud jde o interiérové styly na Manhattanu, zdá se, že se až tak výrazně neliší od těch běžných, s nimiž se můžete setkat v ostatních městech. Na jednu důležitou věc však při zařizování bytu inspirovaného bydlením na Manhattanu nesmíte zapomenout: Místo přísného diktátu se řiďte vlastní intuicí a podobně jako obyvatelé New Yorku si vybírejte takové kusy nábytku a dekorace, které budou odrážet vaši osobnost a vše, co máte rádi.

A když si nebudete vědět rady, jak byt zařídit, inspirujte se v naší galerii:

Text: Ivana Kukalová, foto: shutterstock.com, westwing.cz 

19.7.2022 2:00 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist