Vyzkoušejte Feng Shui a možná si změníte život

Dávné učení Feng Shui považovali Číňané za jedno ze základních a potřebných k životu. Postupem času se od něj civilizace odklonila, ale vlívem rychlého života a stresu si k němu opět začala hledat cestu. Životní podmínky a styl bydlení se však změnily, a proto je v dnešní době důležité principu Feng Shui porozumět. Pilířem celého učení je sladit se s energií čchi, naučit se vnímat veškeré okolní vjemy a cítit jejich tok.

Energie čchi musí mít prostor pro své proudění. Představte si, že se jedná o lehký, čerstvý a zdravý vánek, který se musí dostat do všech koutů i zákoutí vašeho bydlení, abyste se doma cítili co nejlépe. Pro správné proudění energie čchi, nestačí doma jen uklidit. Je důležité se na tuto energii naladit i duševně, abychom jí zcela porozuměli. Špatná energie může přinášet únavu, nemoci i deprese. V první řadě je potřeba uklidit náš domov, mysl a vyčistit tělo.


Zajděte na půdu, podívejte se pod postel i do všech skříní a poliček, kde máte uložené staré harampádí. Projděte jej a na co jste již více jak půl roku ani okem nezabloudili, prostě a jednoduše vyhoďte. Stejně tak je potřeba pořádně a pravidelně uklízet a starat se o dům. Dejte si pozor na prach, nepřidávají ani mrtvolky hmyzu, zvadlé květiny, nahromaděné časopisy a noviny. Všechny tyto věci brání proudění jangové čchi.
Se všemi předměty by se mělo jednou za čas hýbat. Nebuďte proto vůči věcem sentimentální, a pokud je opravdu nepotřebuje, zbavte se jich. Projděte šatník a staré oblečení věnujte institucím, které to ocení, stejně tak hračky a dárky, které jste nikdy nevyužili. Doma se budete cítit mnohem lépe a ještě tak pomůžete lidem, kteří to potřebují.

Feng shui bydlení: inspirativní fotogalerie

Použitím správných nástrojů Feng Shui můžeme svůj domov zaplavit teplem a stále proudící energií. Proto bychom měli ve velké míře používat svěží barvy, měli bychom mít dostatek oken, aby do domu svítilo jasné světlo. Nebojme se častěji větrat, do místnosti tak vpustíme nejenom čerstvý vzduch, ale také uslyšíme zpívat ptáky a šumění korun stromů. I květiny jsou nedílnou součástí domova.
Nezapomínejme se starat i o dveře, především ty vchodové, a o schody. Dveře nesmí drhnout o koberec a nesmíme kolem nich stavět velké kusy nábytku. Schody nejsou místo pro odklání věcí, musejí být volně průchozí. Nenechávejte si doma ani rozbité police, vybavení nebo vázy, to vše vám bude odčerpávat energii, stejně jako padající omítka, nebo díry ve zdi.


Pokud přeci jen váháte a nechcete konkrétní předměty vyhodit, zapřemýšlejte nad tím, jaké vzpomínky ve vás dotyčný předmět vyvolává. Pokud jsou radostné, určitě si předmět nechte, radost a úsměv přilákají další pozitivní čchi.

Jana Čechová
Foto: luxury-idea.com, fsbo.fizber.com, ehomedecor.net, modern-luxury-interior-design.blogspot.com, incrediblethings.com, 3digraphics.com, allthingabout.blogspot.com , homeinteriordesignproperty.com

 

 

23.11.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist