Vyzdobte si domov vlastními fotografiemi

V dnešní době je už výjimkou, když narazíte na člověka, který nefotí. Digitální technologie umožňují fotografování všem, kteří mají alespoň mobilní telefon. Jestli jste se někdy zamysleli nad tím, kde všechny vaše fotky končí, a říkáte si, proč je někde nevystavit, máte pravdu. Udělejte si doma vlastní soukromou galerii.

110545-1100x618.jpg Celá galerie 7 Zdroj: archiv redakce

Prvním a nejspíš i nejdůležitějším krokem bude výběr těch fotografií, na které byste se chtěli dívat déle než jeden den a těch, kterými se můžete pochlubit před návštěvami ve vašem bytě. Jistě se těch opravdu vydařených najde víc, a tak bude potřeba přejít k dalšímu kroku.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

Prostor ve vašem bytě, kde bude možné fotografie umístit je jistě také omezený, tudíž je potřeba výběr fotografií nějak zaměřit, popřípadě znovu zúžit. Pravděpodobně nebudete chtít mít rovnou celý byt ověšený vašimi fotografiemi, ale rozhodně vás ihned napadne alespoň jedno místo, kam se fotky budou dobře hodit.

Nyní je tedy nutné zvolit jednotící prvek fotografií. Může jím být námět na fotografiích ztvárněný, může to být třeba barevná podobnost fotografií anebo tam budete chtít mít fotografie z jedné lokality, případně s jednou určitou osobou.

Následně přichází fáze, kdy vám může být velmi nápomocné vytištění malých formátů fotek, které jste zařadili do svého top výběru. Postačí vám k tomu domácí tiskárna a klasický papír. Pokud se o výběru fotografií chcete s někým poradit, udělejte to nyní. 

Přichází fáze, kdy potřebujete zjistit, na jak velký formát můžete fotografie vytisknout. Proveďte případné ořezy, zvýrazněte barvy, upravte poměry stran. Pak zajděte do minilabu a nechejte si vytisknout fotky dle svého výběru u odborníků. Pokud jste se rozhodli, že vás vaše vlastní fotografie na zdech budou provázet léta, měly by být vytištěné s náležitou pečlivostí a ve skvělé kvalitě.

Myslete na to, že pokud je doma umístíte tak, že na ně bude dopadat sluneční záření, budou velmi brzy poškozené a vybledlé. Nechejte si tedy fotografie zapaspartovat, vložte je do kliprámů anebo si z nich nechejte udělat fotoobrazy. U tisků i u rámů je potřeba dbát na archivní standardy, ty prodlouží životnost fotografií. U opravdu kvalitních fotografií, na kterých vám záleží, zvažte spíše profesionální rámování, i když je dražší, vyplatí se vám to.

Fotografie nutně nemusejí pouze viset na zdi. Můžete je vystavit i v rámečcích, kterých je dnes na trhu opravdu pestrý výběr.


 
Na řadu přichází finální fáze – umístění fotografií na předem vybraná místa ve vašem bytě. Snad jste dobře zvážili výběr a nyní již stačí pouhé připevnění na zeď. Rozmístění fotek si nejdříve vyzkoušejte na nečisto, požádejte o spolupráci dalšího člena rodiny a nakonec fotografie zavěste.
 
A my vám závěrem přejeme, ať se vaše dílo podaří. Další tip pro vás máme v článku: Dělené obrazy v moderním interiéru

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decorating.visitacasas.com, buy.com, blog.canvaspress.com, kvny.com, creativesmagnet.com, torturedmind.org, radcrafter.com

6.8.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist