Vyvarujte se chyb při zařizování kuchyně!

Hodláte-li zařizovat nebo rekonstruovat byt, jistě se nevyhnete posezení v kuchyňském studiu. Ač to mnohým připadá jako útrpná povinnost, opak je pravdou. Využijte toho, že před vámi sedí odborník a zeptejte se ho na všechno, co vám není jasné! A zařiďte si kuchyň podle svých představ.

127124-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Největší chyby, kterých se při zařizování kuchyně dopouštíme, na první pohled ani jako chyby nevypadají. Jsme na ně totiž zvyklí. Čeho je tedy nejlepší se vyvarovat? Bude to znít, zvláštně, ale především klasických a zažitých představ.

Při zařizování kuchyně dbejte na rozmístění jednotlivých spotřebičů

Sporák bývá nejčastěji až na samém konci kuchyňské linky. Proč? Aby k němu vedla ta nejdelší cesta? Sporák je jedním z nejvíce používaných kuchyňských spotřebičů, proč jej tedy nechávat v koutě? Nechte jej raději uprostřed linky, odkud k němu bude odevšad blízko.

To samé platí pro dřez. V rohu nebo na okraji linky je nejenže od zbytku kuchyně vzdálen, ale zároveň je i těžko přístupný. Navíc se ten, kdo umývá nádobí, musí zbytečně natahovat nebo ohýbat, aby dosáhl na kohoutky s vodou i na odkládací plochu pro čisté nádobí.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Zařizování kuchyně: banální chyby

Proč by měly být talíře v těch nejvyšších poličkách? Nejenže na ně jedinec průměrného vzrůstu sotva dohlédne, ale navíc i sotva dosáhne! Dejte je do spodních skříněk. Tam nebudou tak daleko a navíc nebude hrozit, že je při manipulaci rozbijete.

Největším doporučením při zařizování kuchyně a poté i při jejím používání je dodržení pracovního trojúhelníku. Lednička, sporák a dřez by tak od sebe neměly být příliš vzdáleny a zároveň by měly svojí polohou pomyslný trojúhelník dodržet. Nejlépe rovnostranný.

V kuchyni se musíte cítit pohodlně. A bezpečně

Trouba vůbec nemusí být hned pod sporákem, jak jsme tomu tolik let byli zvyklí. Naopak, přesuňte ji jinam a nejlépe do výšky očí, abyste mohli bez problémů sledovat, co se v ní právě peče, aniž byste se u toho zbytečně namáhali a neustále se ohýbali.

Další inspirace pro zařizování kuchyně najdete ve článku Kuchyňské trendy a „správná kuchyň“ ?
Martina Tlachová
Foto: Lakon, Kuchyně DIZ, WordPress.com, kuchyně Katalpa

6.11.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist