Využijte zbytky tapet zajímavým způsobem

Tapetování je tradiční způsob výzdoby a dekorace interiérových zdí. Dnes se v našem článku zaměříme nikoli na tapetování zdí, ale na to, jak lze využít zbytků tapet na výzdobu nábytku a předmětů v domácnosti, které tímto vylepšením získají zcela nový a netradiční vzhled.

123144-1100x618.jpg Celá galerie 27 Zdroj: archiv redakce

První možností, která se k výzdobě pomocí zbytku tapet nabízí, je dekorace prádelníků. Ať již se jedná o prádelníky, komody či jiné typy skříněk, takřka každou, ať už novou nebo letitou skříňku můžeme vylepšit zajímavou tapetou anebo jejich kombinací. Tapety můžete použít na přední části zásuvek anebo pro jemnější vzhled tapetami polepit jen lemy zásuvek po stranách, takže tapety nejsou vidět, dokud zásuvku nevysunete ven z prádelníku (obr. 1 – 4).

Pokud máte více zbytků s různým vzorem, které vedle sebe budou ladit, můžete jimi vytapetovat například zeď v dětském pokoji (obr. č. 13), jednak je to velmi originální řešení a jednak není třeba se snažit perfektně sesadit jednotlivé pruhy vedle sebe. Spojovací linie tapet nemusí být zkrátka a dobře v tomto případě až tak dokonalá.

Zbytky tapet jsou vhodné i k umístění na dvířka šatních skříní. Je to přímo skvělý způsob, jak zmodernizovat i skříň, která už něco pamatuje, ale přesto může dál dobře sloužit a díky tapetám i skvěle vypadat. Při kombinaci vhodného vzoru je možné zkombinovat čtvercové rozměry tapet tak, jako by motiv na dveřích šatní skříně vytvářel patchworkový vzor (obr. č. 1 a 2). Stejným způsobem, a to vytapetováním můžete vylepšit i vzhled vnitřní části staré kredence.

K dalším návrhům patří například tapetování čela postele (obr. č. 16 a 17). Bordury z tapet zase uplatníte skvěle v dětském pokoji nad malou postýlkou. Vytapetovat můžete i část stropu, celý stop anebo jednu svislou linku stejnou tapetou od stropu až k podlaze, což sjednotí vzhled pokoje (obr. č. 18 až 21).

Pak je tu možnost vytapetovat schodiště, kde každý schodišťový stupeň polepíme z boku buďto stejným pruhem tapety anebo každý pruh může být jiný, avšak ladit s dalšími schodišťovými stupni (obr. č. 24 – 26).

Poslední tipem na využití zbytku tapet, o kterém se dnes zmíníme, je vytvoření běhounu – dekoračního pásu na stůl, který se bude nejlépe vytvářet z dlouhého pruhu textilní tapety. Ideální je, pokud ho položíte na jednobarevný ubrus a barevně sladíte celek.

Text: Zuzana Bohdalova
Foto: digsdigs.com, pinterest.com, athomeinlove. com

10.6.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist