Využijte chytře místo pod dřezem

Boj s místem je evergreenem našich domácností a je s podivem, že velký prostor pod dřezem pořádně nevyužíváme. Při správném uspořádání dokáže pojmout velké množství věcí, které v bytě těžko hledají místo.

spuelenschrank_arcos-marmor-nogueria-2-1100x618.jpg Celá galerie 22 Zdroj: Kuchyně Schmidt

Třídění je hračka

Musíme brát v potaz, že nesplňuje takové hygienické požadavky jako ostatní kuchyňské skříňky a nehodí se pro uskladnění nádobí a už vůbec ne potravin, protože sifon může kdykoli vytéct a znehodnotit je.

První volbou je využít skříňku pod dřezem jako místo pro odpadkový koš nebo soustavu košů na tříděný odpad. Lepší místo byste ani v kuchyni nenašli – při mytí nádobí či ukládání do myčky můžete ze špinavých talířů rovnou seškrabovat zbytky jídla do nádoby na bioodpad. Stejně tak je umístění příhodné při vybalování potravin po nákupu nebo před zpracováním. Veškerá práce v kuchyni totiž začíná a končí u dřezu.

Praktickým detailem bude, když do volného prostoru nad koše umístíte poličku, kam odložíte menší věci, které potřebujete mít neustále po ruce – třeba smetáček s lopatkou, příruční vysavač a podobně.

Dokonalé využití prostoru

Máte-li odpady vyřešené jinak, nemusí ani tak místo pod dřezem zůstat nevyužité. Dalším chytrým řešením je police, která prostor rozděluje horizontálně na dvě části:

  • horní díl nabízí plochu pro ukládání drobných kuchyňských nezbytností, jako jsou třeba houbičky, hadry, utěrky apod.
  • spodní díl skříňky pak může být opatřen zásuvkou, kterou lze rozčlenit pomocí organizérů a uložit do ní například čisticí prostředky, tablety do myčky a další nezbytnosti, které musí být stále na dosah, ale nemusí být na očích.

Podobnou možností je pak dělicí příčka, která si s prostorem dřezové skříňky poradí ve vertikálním směru. Toto řešení umožňuje:

  • členité dělení
  • organizéry
  • výsuvné systémy

Díky tomu získáte v tomto specifickém prostoru přehled, který vám pomůže udržet bezchybný pořádek.

Dalším řešením je instalace výsuvného panelu složeného z několika plastových boxů umístěných prakticky nad sebou.
Tyto systémy dokážou optimálně využít hlavně místo na okrajích skříňky lze je kombinovat dalšími organizéry či jinými zásuvkami.

8.2.2021 5:30 | autor: Kateřina Šedivá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist