Využijte chytře místo pod dřezem

Kde v kuchyni nejvíc plýtváte místem? Pod dřezem! Zvlášť pokud máte malou kuchyň, využívejte prostor na maximum. Pokud nevíte, jak využít místo pod dřezem, tady máte pár tipů.

spuelenschrank_arcos-marmor-nogueria-2-1100x618.jpg Celá galerie 22 Zdroj: Kuchyně Schmidt

Prostor pro třídění

Vzhledem k umístění sifonu nesplňuje stejné hygienické požadavky jako ostatní kuchyňské skříňky a nehodí se proto pro uskladnění nádobí či potravin, protože odpad může kdykoli vytéct a znehodnotit je.

První volbou je využít skříňku pod dřezem jako místo pro odpadkový koš nebo soustavu košů na tříděný odpad. Lepší místo byste ani v kuchyni nenašli – při mytí nádobí či ukládání do myčky můžete ze špinavých talířů rovnou seškrabovat zbytky jídla do nádoby na bioodpad. Stejně tak je umístění příhodné při vybalování potravin po nákupu nebo před zpracováním. Veškerá práce v kuchyni totiž začíná a končí u dřezu.

Praktickým detailem bude, když do volného prostoru nad koše umístíte poličku, kam odložíte menší věci, které potřebujete mít neustále po ruce – třeba smetáček s lopatkou, příruční vysavač a podobně.

Chytré dělení

Máte-li odpady vyřešené jinak, nemusí ani tak místo pod dřezem zůstat nevyužité. Dalším chytrým řešením je police, která prostor rozděluje horizontálně na dvě části:

  • horní díl nabízí plochu pro ukládání drobných kuchyňských nezbytností, jako jsou třeba houbičky, hadry, utěrky apod.
  • spodní díl skříňky pak může být opatřen zásuvkou, kterou lze rozčlenit pomocí organizérů a uložit do ní například čisticí prostředky, tablety do myčky a další nezbytnosti, které musí být stále na dosah, ale nemusí být na očích.

Podobnou možností je pak dělicí příčka, která si s prostorem dřezové skříňky poradí ve vertikálním směru. Toto řešení umožňuje:

  • členité dělení
  • organizéry
  • výsuvné systémy

Díky tomu získáte v tomto specifickém prostoru přehled, který vám pomůže udržet bezchybný pořádek.

Dalším řešením je instalace výsuvného panelu složeného z několika plastových boxů umístěných prakticky nad sebou.
Tyto systémy dokážou optimálně využít hlavně místo na okrajích skříňky lze je kombinovat dalšími organizéry či jinými zásuvkami.

7.2.2022 5:30 | autor: Kateřina Šedivá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist