Vytvořte stylový domov, ve kterém budete šťastní

Bydlet neznamená “pouze“ postavit dům, ale vytvořit skutečný domov. Prostředí, kam se každý člen rodiny bude rád vracet. Příznivé prostředí, kde se budeme cítit dobře, se netýká pouze interiéru ale také venkovních částí a zahrady. Důležitý je vzhled domu a jak je známo, konečný výraz ovlivňuje fasáda. Reprezentuje a sděluje okolí, jaký má majitel vkus.

133114-1100x618.jpg Celá galerie 28 Zdroj: archiv redakce

„Své klienty vždy upozorňuji, odlište se ale nikoli tak, že svůj dům zvýrazníte netradiční barvou. To není správná cesta. Chtějte kvalitu, přírodní odstíny a dbejte na detailech. Jedině tak budete s výsledkem dlouhodobě spokojeni“, říká architektka Šárka Křivinková z firmy Novabrik Czech.

Na fasádě se skutečně nevyplatí šetřit. Z levné fasády budete mít v první chvíli radost, po čase se její vzhled i vlastnosti změní a to vás připraví o ušetřené peníze. Chtějte fasádu, která vám bude sloužit celý život. Důležité ovšem není pouze to, jak obálka domu vypadá.

Je to pěkné, ale funguje to vůbec?

Všude dnes slyšíte, “zateplujte“, “zateplujte“. Ano, zateplení je nezbytné k tomu, aby neunikalo teplo a abychom šetřili peníze za vytápění. Ale je to skutečně všechno? Uvnitř domu vaříme, sprchujeme se, zaléváme květiny a děláme mnoho dalších činností, přičemž vznikají vodní páry. V důsledku velkého množství vodních par se začnou tvořit plísně a vlhkost, což může mít ve výsledku špatný vliv i na Váš zdravotní stav. Co s tím dělat? Otevřít okna a větrat? Stálé větrání je neekonomické, to všichni víme. Proto je nejvhodnější zvolit fasádu s izolací, která páry propustí. Chtějte plášť, který je prodyšný. Takové vlastnosti mají jednoznačně odvětrané fasády. Buďte ale s výběrem obezřetní i zde. Dbejte na to, aby se uvnitř pláště nezadržovala voda z dešťových srážek. Do fasády voda nepatří.

Když budete vědět, že máte na svém domě to nejlepší, co zároveň správně funguje, budete se cítit spokojeně Vy i Váš dům.

Více na Novabrik.cz

16.3.2015 3:52

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist