Vytvořte si zlaté vánoční dekorace během minutky

Zlatá je tradiční barva Vánoc. Symbolizuje bohatství, štěstí a úspěch. Proto by neměla chybět na vánočních dekoracích a štědrovečerní tabuli. Poradíme vám, jak si jednoduše vytvoříte zlaté doplňky a dekorace doslova během pár minut.

advent-musle-1-1100x618.jpg Celá galerie 14 Zdroj: Primalex

Pozlátko můžete dát všem tradičním symbolům Vánoc – jablíčkům, ořechům, svíčkám, větvičkám jehličí či jmelí… Zlatá barva se dá kombinovat s jakýmikoliv vámi oblíbenými odstíny.

S metalickými barvami ve spreji vám vánoční výzdoba domu či bytu nezabere mnoho času. Stačí si připravit několik drobných přírodnin a jednoduše je nasprejovat. Barvy se nejen snadno aplikují, ale také rychle schnou. Kromě sprejů se zlatým efektem jsou na výběr také spreje ve stříbrné, mosazné či měděné barvě.

Jak na to?

Metalické barvy ve spreji jsou vhodné pro různé druhy povrchů. Efektní matný kovový vzhled tak mohou získat třeba šišky, lískové či vlašské ořechy, mušle nebo dokonce šnečí ulity. Šneci u nás totiž patřili na štědrovečerní tabuli už v dobách první republiky. Skvěle vypadají nejen na talíři, ale také třeba na vánočním věnci!

Všechny předměty si vyskládejte na podložku a nastříkejte je v několika vrstvách ze vzdálenosti 20–30 cm. Poté je nechte dobře zaschnout.

Nasprejované předměty pak lze využít při tvorbě adventního věnce, vánočního svícnu nebo dekorační mísy. Ale můžete je umístit i volně na okno nebo štědrovečerní stůl a podtrhnout tak slavnostní atmosféru.

Pozlaťte si štědrovečerní tabuli

Během štědrovečerní tabule se obejdete bez svátečního servisu. Stačí ji doplnit o stylové dekorace ve zlaté barvě. Takto prostřený stůl vašim blízkých doslova vezme dech a navodí pohodovou slavnostní atmosféru.

Na výrobu dekorací budete potřebovat svíčky, svícny, sklenice na víno, šišky nebo oříšky a sprej se zlatým efektem. Všechny předměty nasprejujte v několika vrstvách a nechte je dobře zaschnout. Mějte však na paměti, že by barva neměla přijít do styku s potravinami. V případě sklenic na víno proto ozdobte zlatým sprejem jen jejich stopky.

8.12.2021 10:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist