Jak si udělat skutečnou galerii jako na Instagramu

Rádi fotíte a vzpomínáte? Pak jste tu správně. V dnešním článku se podíváme, jak si vytvořit barevnou koláž za pomoci instagramové galerie. Říkáte si, že sociální sítě nejsou nic pro vás? Na stěnu plnou fotografií vlastní účet nepotřebujete.

Sociální síť Instagram nabízí svým uživatelům sdílet s ostatními fotografie z vlastního života. Vůbec přitom nezáleží, zda se jedná o velké události typu svatba a cesta kolem světa, nebo o pouhé maličkosti, které nás rozveselí během dne. Podstatné je, že fotografie se na Instagramu skládají do mřížky. A právě tohoto schématu využijeme při tvorbě vlastní skutečné galerie.

Výběr fotografií…

… je samozřejmě na vás. Můžete použít stejné obrázky, které visí na vašem skutečném instagramovém účtu. Ale samozřejmě můžete využít i úplně náhodně vybrané fotky.

TIP LIVING.CZ! Instagramová galerie nemusí být čistě vaše. Lidé zakládají účty svým dětem, autům, domácím mazlíčkům, plyšovým hračkám, nejrůznějším obchodním značkám, blogům, ba dokonce i vypěstovaným rostlinám! Vaše galerie tak může být opravdu pestrá.

Magnetická tabule nestárne

Nejprve je dobré si promyslet, jakým způsobem budou obrázky zavěšeny. Můžete použít magnetickou tabuli a magnetky – ty by měly být malé, ale dostatečně silné. Nebudou tak rušit estetický výsledek, ale svou práci odvedou dokonale. Samotná magnetická tabule může mít výraznější rám, fotky pak více vyniknou. Místo magnetické tabule můžete použít ledničku. Fotogalerii budete mít neustále na očích a na bílé barvě vytvoří příjemný kontrast.

Stejnou práci odvede i klasická korková tabule s malými připínáčky. Fotky můžete ale i nalepit přímo na stěnu. Předem si ale promyslete, v jakém pořadí a uskupení je budete lepit. Inspirovat se můžete v naší fotogalerii.

TIP LIVING.CZ! Pokud chcete svou galerii trochu oživit, zkuste použít polaroidové fotky. Použít na to můžete buď skutečné polaroidové fotografie, které vypadají opravdu stylově, nebo můžete tento efekt i vyrobit v počítači a fotky pak vytisknout na fotografický papír. Rámečky simulující polaroidové fotografie lze i koupit v obchodě.

Efekty a nápady

  • Galerii můžete oživit použitím malých dřevěných destiček, na které nalepíte fotografie. Z boku je můžete natřít oblíbenou barvou. Nenáročné a efektivní. Destičky potom dle vlastního vkusu zavěste na stěnu. Místo dřeva můžete fotografie nalepit i na malé plátěné čtverečky.
  • Fotografie nemusí být nezbytně nalepené, mohou také viset. Ideální je například starý a nepoužívaný dřevěný okenní rám s mřížkou. Fotografie můžete přichytit kancelářskou sponkou nebo malým kolíčkem na prádlo.
  • Pokud chcete celému projektu věnovat více času, pohrajte si s každou fotografií. Tak například jí vytvořte ozdobné poutko nebo barevný dekorativní rámeček. Využít lze i barevné izolepy – zkrátka fantazii a vaší kreativitě se meze nekladou.
  • Z fotografií můžete vytvořit i horizontální nebo vertikální banner. Využití najde v menších prostorech, kam se velká galerie nevejde, například v koupelně. Banner mohou tvořit i velká písmena nebo například významné datum.
  • Jednotlivé fotografie se dají také malými kolíčky přichytit na ozdobný provázek, který natáhneme na vhodném místě. Obrázky by ale měly být vytištěné na tvrdším papíře, ideálně určeném pro fotografie. Obyčejný kancelářský papír se po čase například vlivem tepla zkroutí a ztratí tvar.
  • Fotografie mohou být seřazeny náhodně nebo mohou dohromady tvořit jeden velký obrázek, možná je i kombinace obojího. Jediné pravidlo, kterým bychom se měli řídit, je velikost fotografií, která by měla být stejná a obrázky by měly mít čtvercový, tedy instagramový tvar.

Tvoříte rádi? Inspirujte se na forum.living.cz

Text: Martina Gillichová
Foto: homedit.com, shutterstock.com

 

26.5.2016 4:44

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist