Vytvořte si luxusní bydlení jednoduše pomocí tapet

Když se řekne tapetování, mnoho lidí si stále ještě vybaví nevzhledný papír s jednotvárnými dekory, který se složitě lepil na zdi, a vždy se našla alespoň malá část, jež ne a ne přilnout napevno ke stěně. Dnes je však situace úplně odlišná a tapety jsou především symbolem luxusu honosných domů a bytů. Navíc s novými technikami je lepení tapet v současné době mnohem jednodušší, a tak už není proč se bát, že se začnou místy odlupovat. Díky širokému výběru designů je možné dotvořit originální a neokoukané prostory. Proč se tedy nepustit do vlastního projektu a nezútulnit svoji domácnost?

123661-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

V dnešní době získávají na oblíbenosti především vliesové tapety, které jsou jednoduché na aplikaci, ale i na případné odstranění. Díky tomu je možné si jednoduše měnit prostředí domova, kdy se vám zachce. Navíc jsou vhodné pro všechny typy povrchu. Pozor je potřeba dát pouze u vlhkých místností či u zdí, zde často praská omítka. Do těchto prostor se tapety nedoporučují vůbec. Lepení probíhá tzv. na sucho, což znamená, že lepidlo se v tenké vrstvě jednoduše natře na zeď válečkem nebo štětcem. Na takto připravený povrch se již jednoduše přikládá tapeta, které se poté gumovým válečkem přitlačí ke stěně.

Velká inspirativní fotogalerie luxusního bydlení!

„Při lepení tapet doporučuji přiložit začátek role ke stropu s určitým přesahem. Poté pomalu odvíjejte dolů. Okraje u stropu i u podlahy můžete vždy na konci tapetování jednoduše odříznout nožíkem,“ radí Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach a dodává: „U designových tapet s výraznými vzory občas vzniká problém s přechody mezi pruhy tapety. Postupujte proto pro jistotu pomaleji, aby na sebe vše navazovalo a stěna poté působila celistvě. Právě u spojování pruhů se vyvarujte toho, aby se části tapety překrývaly, vždy by měly být napojené na dotek.“

Pokud vás zvolené vzory omrzí, není nic jednoduššího, než vliesovou tapetu odstranit a vyměnit za novou. Nebudete potřebovat vodu, stěrku a podobné nástroje, jako tomu je u starších papírových typů. Stačit vám bude pouze chytnout konec tapety a táhnout. Díky své pružnosti a pevnosti se matriál nebude trhat. U nových tapet můžete vybírat z mnoha trendů a stylů, přesně podle vašeho vkusu. Velký výběr naleznete například v Hornbachu, kde vám také odpoví na případné dotazy.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie tapet


Text: Redakce
Foto: Hornbach

27.6.2013 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist