Vytopený byt? Zachrání vás kvalitní hydroizolace i rychlost

Přetékající voda, prasklé potrubí nebo rozbitá pračka a vytopený byt je na světě. Nehody v domácnosti se zkrátka stávají, ale 100% domácnost je zvládne. Jak? Pojďte se podívat!

perex_titulka-2-1100x618.jpg Zdroj: Mapei / Better Marketing

Začněte u stavební chemie

Vytopení bytu je nejčastější nehodou, kterou domácnosti řeší a škody častokrát vyskakují až do sta tisíc. Když vám kryje záda kvalitní stavební chemie, vyhnete se spoustě nepříjemností, výdajů i výtkám od sousedů pod vámi.

Taková nehoda nejvíc prověří kvalitu hydroizolace. Proto si dejte na jejím výběru pořádně záležet. Doporučujeme sáhnout po osvědčených značkách – třeba MAPEI, kterou řemeslníci po celém světě používají už přes 80 let. Hydroizolace Mapegum WPS od MAPEI je připravena vám kdykoliv krýt záda se 100% spolehlivostí. Nepropustí totiž ani
kapku.

Stačí chvilka nepozornosti a vytopená koupelna je na světě.

Jak předcházet vytopení domácnosti?

Vytopení domácnosti můžete předejít hned několika způsoby. Jedním z nich je jednoduše nezapínat pračku, když odcházíte z domu nebo zastavit přívod vody, pokud odjíždíte na delší dobu pryč.

I díky pravidelnému kontrolování stavu potrubí a hadic můžete předejít nepříjemnému vytopení domácnosti. Dále pak alespoň dvakrát do roka zkontrolujte stav topení, na vodovodní hadičky nepokládejte čisticí hadříky a žádné saponáty, které je mohou poškodit.

Co když je nehoda na světě?

Došlo k nejhoršímu a zdroj pohromy stále proudí? Okamžitě zastavte vodu. Pokud není chyba na vaší straně, dojděte za sousedy a o pohromě je informujte.

Pokud jste proti vytopení pojištění, jako další krok škody zdokumentujte. Zároveň si připravte i seznam všech závad. Jste původcem nehody vy? Škody vám proplatí pojišťovna. Jestli se tak stalo u sousedů, je vyrovnání na nich.

Silikon místo tmelu = méně starostí

V takových chvílích oceníte i spolehlivý těsnicí tmel. Doporučujeme sáhnout po 100% silikonu, který je do místností s vyšší vlhkostí (jako je koupelna) přímo stvořený. Odolá vodě a jeho struktura zabraňuje oproti klasickým tmelům vzniku plísní. Doporučujeme sáhnout po silikonu Mapesil AC od MAPEI, který vám ušetří spoustu starostí i času při úklidu.

Přejeme vám, ať se vám nehody v domácnosti vyhýbají obloukem. A kdyby náhodou, teď už víte, jak na to!

24.2.2021 11:58 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist