Výstava loutek Zdeňka Podhůrského zavítala do pražského Bráníku

Broučky, Příběhy čokoládového panáčka nebo Neználkovy příhody spojuje jedno jméno. Jeho nositelem je Zdeněk Podhůrský, který pro všechny tyto pohádky vytvořil loutky. V pražském areálu Vltavanů si je nyní mohou návštěvníci prohlédnout. Současně si organizátoři připravili projekci původních pohádek a doprovodný program pro děti.

Moderátor a herec Zdeněk Podhůrský uspořádal výstavu loutek svého otce, jehož dílo provází dětství i dnešní generace. Pro návštěvníky je přichystáno na dvě stě originálů z mnoha známých českých pohádek. „Jsem rád, že mohu odkaz svého otce dostat dále k lidem. Jeho tvorba svým způsobem výrazně ovlivnila rozvoj kinematografie u nás. Pomohl například vdechnout duši legendárním Broučkům nebo i v zahraničí oceňované Cestě do pravěku,“ vysvětluje Zdeněk Podhůrský.

Pro zájemce je připravena projekce původních pohádek, kde se loutky vyskytly. Mohou se tak těšit na již zmiňované Broučky, Příběhy čokoládového panáčka nebo Neználkovy příhody. Děti si rovněž přijdou na své. Je pro ně připraven bohatý program včetně výroby vlastní loutky pod odborným dohledem. „Výstava je pro malé i velké. Snažili jsme se vytvořit zajímavý program, který by potěšil celou rodinu,“ doplňuje Zdeněk Podhůrský.

Kvalitní občerstvení po celý den

Celá akce se koná pod záštitou společnosti Jez koncept v Restauraci & kavárně Korkorán, která nabízí pro návštěvníky široký výběr občerstvení přímo na místě. „V našem areálu se specializujeme na akce pro rodiny s dětmi. V poslední době byla u nás k vidění výstava Svět Kostiček či Trnkova Zahrada. Pro rodiny jsme tak vytvořili na míru řešený i jídelní lístek, na kterém si pochutnají dospělí i děti,“ upřesňuje výhody areálu Daniel Prošek, výkonný ředitel společnosti Jez koncept.

Výstava je otevřena každý den až do 9. července. Rezervaci pro větší skupiny je možné provést na facebookových stránkách Restaurace & kavarány Korkorán nebo na telefonním čísle 725 358 615.

O Restauraci & Kavárně Korkorán

Koncept KAVÁRNY KORKORÁN je projekt vytvořený hlavně pro oslavy, akce, jak rodinné, tak firemní.

V jednom ze skvostů secesní architektury v Praze, ve Vršovické vodárně, vzniklo místo, kde se mísí kolorit oblasti Braníku s moderními přístupy v gastronomii.

Celý Areál Vltavanů patří zároveň k nejvyhledávanějším místům pro děti v celé Praze. Uvnitř restaurace a kavárny Korkorán na děti čeká velká tematická herna, ve které si mohou nejen hrát, ale také získávat spoustu nových informací, které se jinde nedozví.

16.4.2018 10:46 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist