Vysoký standard bydlení na Mazance

Při rozhodování se o nákupu nemovitosti hraje pochopitelně velmi výraznou roli její pořizovací cena a tedy finanční možnosti potenciálního kupce. Další nezanedbatelnou a situaci ulehčující skutečností je dostupné množství informací, které potenciální kupec má a prostřednictvím kterých si může udělat nějakou představu o tom, jak bude a nebo může vypadat naplnění jeho představ o ideálním bydlení. Pokusíme se Vám tedy poskytnout alespoň ony informace a začneme známým projektem, který před třemi lety vstoupil do podvědomí veřejnosti jako „Bydlení Mazanka“.

116279-1100x618.jpg Celá galerie 12 Zdroj: archiv redakce

Projekt Bydlení Mazanka společnosti FINEP & partners, respektive stejnojmenný bytový komplex, se nachází v severní části Prahy, těsně pod vrcholem svahu mezi Libní a Ďáblicemi v ulici Nad novou Libní. Z většiny bytů se tak nabízí atraktivní pohled do otevřené městské krajiny. V okolí Mazanky je veškerá občanská vybavenost zajištěná přítomností nákupního a kulturního střediska Ládví, k dispozici je také základní i mateřská školka, stejně jako stanice metra, tramvaje i autobusu. Vše je dostupně do 10 minut pěší klidné chůze.

Velká fotogalerie obývacích pokojů

Posledních 17 volných byt
Mazanka nabízí 170 bytů, z nichž od prosince roku 2003 již bylo prodáno více než 150. Podle posledních informací je možné získat posledních 17 volných bytových jednotek. V suterénu se nachází 38 sklepních kójí, které jsou ale již zcela vyprodány. Mazanka obsahuje také necelých 200 parkovacích stání a garážových boxů v ceně od 150 000 Kč vč. PDH. Celý komplex je přístupný reprezentativní recepcí s ostrahou.

Fasády budov jsou bohatě a pravidelně členěny, střídají se na nich různé objemy materiály  vč. obkladového dřeva. Vysoký standard se projevuje také v terénních úpravách okolí samotných budov vytvářejících vnitřní neuzavřený trakt se zelení a komunikacemi. Tomu odpovídají také ceny bytů.

Ceny a vzorový byt
Společnost FINEP & partners, a.s. uvádí základní cenu bytu od 33.000,- Kč/m2 (bez DPH). Navštívili jsme ukázkový byt 3 +kk o výměře 63, 75 m2s terasou 16, 02 m2, který představuje standard bydlení na Mazanace. Cena tohoto vzorového bytu je 3 541 356 Kč vč. DPH (po 2% slevě). V této ceně je byt vybaven rozvodem pro kabelovou televizi a alarm, laminátovými dveřmi se zárubněmi, vchodovými bezpečnostními dveřmi a zařízenou koupelnou vč. sanitární keramiky.

V místě předpokládaného kuchyňského koutu jsou připraveny rozvody pro vodu, elektriku, odpad a odtahovou digestoř. V ceně jsou také vystěrkované podlahy, tedy podlahy připravené na položení podlahové krytiny.

Vzorový byt je kompletně vybaven nábytkem od firmy Living Space (podyhové krytiny Barkotex. okenní dekorase Orsei), která, stejně jako samotná Mazanka, představuje vysoký standard. Cena vybavení je po 50% slevě  1 009 558 Kč. Veškeré další informace vč. nabídky hypotéčních úvěrů a dalších služeb spojených z nákupem nemovitosti je možné nalézt na adrese www.finep.cz/mazanka/ . A náš dojem?

Velká inspirativní fotogalerie ložnic

Living na Mazance
Mazanka je vysoký standard, komfort určený pro stále početnější vyšší střední vrstvu s příjmy přesahujícími zhruba dvojnásobek průměrného výdělku v Praze. Ten se v poslední době obvykle uvádí někde okolo 20 000Kč. Vysoký standard je ale patrný nejen v ceně bytů, ale např. i v rámci samotného architektonického řešení a řemeslného zpracování interiéru i exteriéru komplexu.
Mazanka je nápadité bydlení využívající nejen blízkosti kulturního a nákupního centra Ládví se stanicí metra trasy C, ale také svého umístění pod vrcholem kopce mezi Libní a Ďáblicemi. Parcela a její situace si přímo říká o otevření bytů směrem do volné městské krajiny, která se pod Mazankou otevírá jako velké údolí. Emocionálně se tak velikost bytů přirozeně násobí, dostavuje se pocit volnosti a neomezenosti. Pokud je tedy Mazanka v rámci Vašich finančních možností a pokud inklinujete k modernímu způsobu života, tedy životu ve městě, životu mimo centrum ale v jeho blízkosti, pak je Mazanaka ideálním řešením a myslíme si, že to platí v tom investičním slova smyslu.

Petr Haas

Foto autor a FINEP & partners, a.s

12.6.2006 11:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist