Vysoké stropy – co s nimi?

Jste-li majiteli bytů a domů s vysokými stropy a nevíte, jak je zařadit do celkového designu, abyste konečně docílili útulna, máme pro vás pár tipů.

shutterstock_1726339693-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock

I když se vám podařilo si byt zařídit podle svých představ, přeci jen máte  pocit, že prázdné zdi a vysoký strop celkový dojem trochu ruší. V jednom z našich minulých článků Tipy pro vaši knihovnu jsme vám přiblížili, že volný prostor pod stropem můžete využít jako místo pro uložení svých knih. Dnes se budeme spíše věnovat vizuální úpravě.

Tmavé barvy

Je všeobecně známo, že tmavé barvy opticky zmenšují prostor. Použitím tmavé barvy docílíte, že se strop opticky sníží a vy nebudete muset složitě přemýšlet, jak místo pod stropem využít. Barvu, kterou zvolíte, můžete také zkombinovat tak, že si jejím světlejším odstínem vymalujete prostor u podlahy a pak budete postupně ke stropu ztmavovat. Pokud si potrpíte na bílé zdi, nemusíte se jich vzdávat. Vyberte si sytou kontrastní barvu, kterou vymalujete pouze strop.

Stropní podhled

Nestačí-li použití tmavého nátěru na strop, nebo chcete-li být více kreativní, můžete si vypomoci stropním podhledem. Co se týče jeho rozměru, záleží pouze na vás. Pokud vyplní celý strop, můžete jej připravit do výšky, která je pro vás nejvhodnější a tak, abyste docílili kýženého efektu. Zajímavější však je, když podhled tvoří pouze vnitřní část stropu. Ozdobit ho mohou bodová světla ve spojení s kombinací barev či zajímavý lustr. Zvolené barvy mohou být totožné s barvou koberce nebo  s nejčastěji použitým odstínem v interiéru.

Závěsy

Závěsy už dávno nejsou jen pokrývkou pro ochranu před zvídavým okem sousedů. Dnes jsou plnohodnotnou ozdobou bytů a domů. Máte-li vysoké stropy, posuňte garnýž vysoko nad okno, nejlépe pár centimetrů pod strop. Opticky ho tak přiblížíte. Máte-li v místnosti okna dvě, celkové iluzi pomůžete, pokud na zeď mezi  tyto dvě okna dáte obraz nebo fotografii, která bude buď na výšku nebo na šířku podle dispozic. Měla by ale být spíše v horní části stěny a  zároveň překrývat její polovinu.

 

22.3.2023 8:44 | autor: Redakce | zdroj: Country living, Sabrina Harisová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist