Vyrobte si s námi interiérovou dekoraci z vřesu

Vřesy a vřesovce jsou okouzlující rostliny, které máme spojené s podzimem. Vypadají kouzelně jak na zahradě, tak v interiéru a neméně půvabné jsou i dekorace z nich vyrobené. Dnes si ukážeme, jak se z vřesů a vřesovců dá vyrobit dekorace ve tvaru srdce, a to ve dvojím různém provedení. A nabídneme vám také inspiraci na vypichovanou dekoraci v podzimním stylu.

129238-1100x618.jpg Celá galerie 16 Zdroj: archiv redakce

Na první dekoraci, kterou je růžové srdce z vřesovce kapského (Erica gacilis) budete potřebovat: 4 až 5 rostlin vřesovce v plastových nádobách, mech, lepenkové šablony ve tvaru srdce, zelený drátek aranžérský, stříbrný dekorační drátek, zahradnické nůžky, organzu a saténovou stuhu, dekorační skobičky, lak na vlasy nebo na rostliny.

Podle toho, jak veliké srdce chceme mít, vystřihneme z lepenky jeho tvar a pomocí zeleného drátku na cívce začneme na lepenkovou šablonu přikládat a omotávat zeleným drátkem alespoň částečně proschlý mech. Mokrý mech by nám lepenku zdeformoval. Můžete na sebe navrstvit více mechu, čímž získáte plastičtější tvar srdce.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

Z rostlin vřesovců v květináčích ostříhejte zahradnickými nůžkami jednotlivé větvičky a ty postupně přikládejte na mechovou podložku ve tvaru srdce a rovnou vše obmotávejte pomocí stříbrného dekoračního drátku. Pro vyšší lesk a zlepšení fixace výsledné dílo posprejujte lakem na vlasy. Nakonec do horní části připevněte organzu  a saténovou stuhu, které následně zastřihněte na požadovanou délku. Stužky na srdce upevněte pomocí dekoračních skobiček. Můžete je však také v horní části opatrně přilepit například tavnou lepící pistolí.

Další zelenobílé srdcefotogalerie u článku je vyrobeno metodou vypichování zkrácených větviček bílého vřesu do nasáknuté zelené podložky oasis ve tvaru srdce. Jakmile je horní strana srdce dokonale vřesem pokryta vypichuje se na jedné straně květinová cesta. Podle dostupnosti lze použít jak rostliny ze zahrady či květinyzakoupené v květinářství. Záleží jen na v kusu a příležitosti, pro kterou tuto dekoraci vyrábíte.

Samolepky na zeď inspirativní fotogalerie

A nakonec na třetí sérii fotografií je podzimní dekorace z vřesu, malých jablíček, větviček se šípky zkrácených špalíčků ze svídy, které mají půvabnou červenou barvu. Do formy tvaru lodičky si připravíme opět navlhčenou zelenou aranžovací hmotu.  Malá jablíčka napícháme na špejle, větvičky s šípky a malé tenké špalíčky z větví svídy zakrátíme na potřebnou délku. Z vřesu či vřesovce růžové barvy odstříháme jednotlivé větvičky a ty pak vypichujeme postupně do formy v nepravidelných intervalech po skupinkách vedle sebe. Veškerý použitý materiál by měl pokrýt celý povrch aranžovací hmoty, aby zespod neprosvítala.

Pokud si s oblibou vyrábíte bytové dekorace sami vlastnoručně, máme pro vás další nápady na jejich výrobu v článcích: „Vyrobte si s námi růže z podzimního listí“ a „Využijte listy k podzimním interiérovým dekoracím“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: wohnen-und-garten.de, hiedl-gbr.de, hageland.no 

12.11.2013 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist