Vyrobte si překrásné vánoční hvězdy

Obyčejné papírové sáčky na svačinu jsou výborným materiálem pro různé kreativní činnosti. Tentokrát jsme je použili na výrobu krásných vánočních hvězd, které budou výraznou a okouzlující dekorací vašeho domova.

01_hlavni-obrazek-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: Hana Rašínová

Budete potřebovat:

  • svačinové sáčky bílé nebo přírodní hnědé
  • lepidlo v tyčince
  • nůžky
  • tužku a pravítko
  • nůžky
  • hedvábnou stuhu

Postup práce kro za krokem:

Aby se vám dobře pracovalo, postupujte podle našeho podrobného obrazového návodu.

Na jednu vánoční hvězdu budete potřebovat 8–9 papírových svačinových sáčků se skladem po obou stranách, například o rozměrech 0,5 kg / 10 + 5 x 22 cm. Mohou být ale i větší, pokud máte na hotovou hvězdu dostatek prostoru.

Sáčky při horním okraji zastřihnete na stejnou délku a začnete je lepit na sebe lepidlem v tyčince podle čerchovaných čar naznačených na našem obrázku (lepíte je při spodní straně sáčku na šířku a uprostřed sáčku na výšku). Sáčky natřené lepidlem lepíte postupně na sebe tak, aby jejich strany dosedaly přesně jedna na druhou.

Když máte takto slepených všech 8 hvězd, tak nechte lepidlo dobře zaschnout a mezitím si tužkou vyznačte na okrajích sáčků jednoduché zástřihy do hvězdy, které pak budou po rozložení tvořit vzor hvězdy. Obrazce vystřihejte nůžkami, pokud se vám nedaří vystřihnout všechny sáčky najednou, můžete je stříhat i postupně třeba po třech sáčcích na sobě.

Takto vystřihanou hvězdu vezmete za oba konce a rozložíte ji do kruhu, kdy první a poslední sáček slepíte spolu k sobě. Do lepeného švu vlepte zároveň i hedvábnou stuhu na zavěšení hvězdy.

Nakonec hvězdu ještě upravte, aby hrany papíru byly po rozložení rovné a přesné, ne pomačkané nebo propadlé dovnitř.

Hotové hvězdy můžete zavěsit do oken nebo jen tak do prostoru v místnosti.

13.12.2019 5:30 | autor: Hana Rašínová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist