Vyrobte si originální konferenční stolek

Konferenční stolek je nezbytnou součástí každého obývacího pokoje. Jeho originální design může v některých případech utvářet i vzhled celého pokoje. Pokud toužíte po osobitém stylu, můžete si vyrobit vlastní konferenční stolek…

112497-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Tip 1. Dokonalý efekt díky malbě
Ideální nápad pro všechny kreativce. A co k tomu potřebujete? Pár dřevěných laťek, barvy, pár hřebíků a šikovné ruce. Stolek můžete pomalovat buď abstraktními motivy, nebo nějakým konkrétním vzorem. Pro milovníky karetních her je například vhodný motiv takovéto srdcové královny. Stolek můžete nalakovat, či nechat jeho povrch ze surového, neupraveného dřeva. V tom případě nezapomeňte povrch zahladit, abyste si nezadřeli třísku.

painted-coffee-table.jpg

Zdroj: archiv redakce

Tip 2.  Výměnná krycí deska
Pokud máte kulatý, dřevěný a ničím zajímavý stolek, nabízí se řešení v podobě výměnné stolní desky. Tak například v případě, že máte pěkné pohledy a fotografie z dovolené, můžete je naaranžovat na stolek a zatížit je skleněnou deskou. Až vás fotografie přestanou bavit, dají se zase vyměnit. Pakliže paříte mezi fanoušky čalouněného nábytku, můžete si ušít kopulovitý polštář a pomocí kulatých cvočků jej připevnit k desce. V případě, že se šití vyhýbáte, můžete totéž udělat se zakoupeným, vhodně tvarovaným sedákem.

Velká inspirativní galerie stolů

Tip 3. Nebojte se zajímavých propojení
Často se vám stává, že při cestě městem narazíte na obchod či bazar, kde mají ve slevě několik drobných kusů nábytku a vy si říkáte, kéž by to tak byl jeden jediný a pořádný? Nebo snad máte ve své garáži tři drobné konferenční stolky a hodil by se vám spíš jeden větší? I to se dá řešit. Stačí stolky rozebrat a pomocí pily, lepidla a několika hřebíků je šikovně spojit do jednoho.

Tip 4. Stolek plný informací
Stránky ze slovníků, novinové stránky s vašimi oblíbenými články, zkrátka jakékoliv informace můžete využít při výrobě nového konferenčního stolku. Stačí, když stránky s textem vystřihnete, pokud chcete docílit nepravidelného efektu, pak je naopak pečlivě odtrhněte.  Stránky přilepte k desce stolu, hustě  přes sebe.  Na stůl potom přiložte skleněnou desku, aby se papír zafixoval.

Čtěte také:

Originální nábytek, který vám vyrazí dech

Pohovky  a křesla – vsaďte na patchwork

Nové trendy pro váš obývací pokoj
Text: Lucie Sýkorová
Foto: shelterpop.com, pollsb.com, moderndesignideas.net

27.5.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist