Vyrazte ven a uspořádejte party nebo piknik

Letní dny a večery strávené na terase nebo pod pergolou prostě k tomuto období neodmyslitelně patří a většina z nás si je velmi oblíbila. Ale i to se může po pár týdnech stát nudným stereotypem. Poradíme vám, čím a jak si můžete pobyt venku ozvláštnit.

2_33700529218_b8483865f4_o-1100x618.jpg Celá galerie 25 Zdroj: Westwing

Přeneste stůl a židle pod strom

Letošním trendem je „obývákové“ venkovní posezení. Znamená to, že si máte na terase nebo pod pergolou vytvořit stejně pohodlné prostředí, jako máte doma v interiéru. Není sporu o tom, že je to skvělý nápad, a určitě se vám to bude líbit. Ale přiznejte si, není to trochu nuda?

Co si třeba přenést pár židlí a stolek do zahrady pod strom, kde je stín, nebo se jen na chvíli zabydlet třeba na druhém konci pozemku?

Najednou to bude trochu jiné včetně toho, že se vám budou trochu bořit židle do trávy či měkké hlíny. Stůl asi taky nebude tak stabilní jako na pevné dlažbě, ale to k venkovnímu pobytu přece patří. Otevřou se vám však úplně jiné pohledy na vlastní zahradu, které vás možná docela překvapí.

Zabalte si koše a deky

Připadá vám, že jen tak sedět na židlích pod stromem není žádné dobrodružství. Můžete zkusit ještě jinou variantu. Lehněte si do trávy. Jestli to bude na vašem pozemku, nebo vyrazíte někam do parku či na louku, už záleží jen na vás. Pouze tomu budete muset asi trochu přizpůsobit proviant.

Povalovat se jen tak na svěží zelené travičce není k zahození. Ale nemusí to být vždycky zrovna ideální nápad. Zvláště jedná-li se o veřejný prostor, jako je například park. Nicméně i na zahradě se vám bude určitě hodit deka. Nejlepší je si pořídit deku piknikovou, která je k těmto příležitostem přímo určená. Její kouzlo spočívá v tom, že z jedné strany má vrstvu odolnou proti vlhku a nečistotám, takže se nemusíte obávat, že se vám promáčí třeba při romantické snídani v ještě orosené trávě.

Podobně praktickou vychytávkou jsou i piknikové koše. Pár drobností sice bez problémů složíte i do košů klasických, ale ty piknikové jsou už předem vybavené užitečným nádobím a mají šikovné přihrádky, takže se jejich obsah jen tak nepomíchá.

Pár nezbytných zbytečností

Určitě se přesvědčíte sami, že uspořádat zahradní party nebo si udělat piknik jsou příjemné formy relaxace. A pravdou je, že k tomu nic moc nepotřebujete. Ale přece jen s tím souvisí drobný gurmánský zážitek, takže budete muset připravit něco na zub. Raději se však vyhněte jídlům, které se rychle kazí, jako jsou například majonézové výrobky. Bezpečnější a zároveň dietnější jsou různé ovocné nebo zeleninové saláty a veky či bagety.

Měli byste také počítat s tím, že se může odpočinek pod širým nebem protáhnout až do tmy a ne vždycky je nebe plné hvězd. Proto je jistější mít po ruce lucerny nebo svíčky. A když už svíčky, tak si kupte raději ty, které odpuzují létající hmyz, například komáry. Asi sami víte nejlíp, že právě oni dokáží znepříjemnit i tu sebekrásnější chvíli.

2.7.2019 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist