Vyrábíme vánoční ozdoby – koule na vánoční stromeček

Ano, souhlasíme. Nejjednodušší je prostě jít do obchodu a něco koupit. Ale proč byste to dělali, pokud si můžete hezké vánoční ozdoby vyrobit doma a za pár korun a ještě si užít zábavné odpoledne s rodinou?

113042-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Vánoce se blíží a pokud nemáte úplnou představu, jak ozdobíte letošní vánoční stromeček, máme pro vás tip. Vyrobte si svoje vlastní ozdoby z toho, co máte doma!

Co budete potřebovat?
Použitá CD
Nůžky
Vánoční koule (mohou být průhledné i  barevné)
Lepidlo nebo lepící pistoli
Kousek látky nebo stužky, pokud máte průhledné koule

Postup:
Nastříhejte si použitá cédéčka na malé kousky různých tvarů. Při stříhání berte v úvahu velikost koulí, na které budete kousky lepit. Vzhledem k tomu, že nastříhané CD je ostré, nedoporučujeme tvořit ozdoby s malinkými dětmi.
Kápněte malinkou kapku lepidla na jeden z kousků (na potištěnou stranu) a přitlačte ho na kouli. Otřete přebytečné lepidlo, nebo pavučinku, kterou může schnoucí lepidlo vytvořit. Postupně nalepujte kousky CD na vánoční koule a skládejte je tak, aby vypadaly jako mozaika.

TIP: Aby se vám s koulí lépe pracovalo, položte si ji do malého hrníčku nebo sklenky. Budete s ní moci otáčet a výsledkem bude čistá práce.

Vánoční dekorace- velká inspirativní fotogalerie

Máte- průhledné vánoční koule, vyplňte je zlatou, rudou nebo jakoukoliv lesklou látkou v barvě ostatních ozdob. Je to proto, aby neprosvítaly potištěné strany cédéčka. Jestliže máte barevné koule, pak nic plnit nemusíte.

Díky ozdobám z použitých cédéček se váš vánoční stromek rozzáří tak, až vás budou oči přecházet:-)

Obrázkový postup výroby najdete ve fotogalerii.-)

Sabrina Harisová
Foto: cremedelacraft.com

6.12.2012 12:36

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist