Jak vypadá byt podle posledních trendů? Etno dekorace a džungle, kam se podíváte!

Zatímco si nás ve všech oblastech života podmaňují technické inovace, stále více hledáme klidné útočiště, kde bychom se před nimi mohli skrýt a zažít kousek klidu, obklopeni přírodními věcmi, které přinášejí klid a harmonii. Kde jinde než doma si vytvořit oázu klidu? I proto roku 2017 vládne příroda, tropické vzory, exotické rostliny a etno doplňky.

imperio-imp1625-caramel-oak-oiled-planks-1100x618.jpg Celá galerie 16 Zdroj: Quick-Step

To co se objeví na přehlídkových molech, se brzy objeví i v našich domovech. Jistě jste si v letošních módních kolekcích všimli vzorů a barev, které jako by se právě vylouply z tropického pralesa. Bláznivé havajské košile najednou nejsou dovolenkovým kýčem, ale nejmodernějším hitem! A stejně tak se do našich domovů vkrádají rostlinné motivy.

„Ale tropický styl neznamená jen divoké a okouzlující rostlinné motivy. Přidejte i pár etno prvků a rázem se váš domov promění v bungalov uprostřed džungle,“ radí losangeleská návrhářka a bloggerka Justina Blakeney. Mohou to být výrazné suvenýry z dalekých zemí, geometrické vzory v živých barvách nebo kontrastním černobílém provedení, ozdoby a nábytek z přírodních materiálů jako ratan, bambus nebo proutí, pestré tapety s šelmami nebo barevnými ptáčky. Pusťte představivost na plné obrátky a vneste si domů tento styl, ve kterém se interiér mísí s exteriérem.

Přebujelý styl

Patříte-li k jedincům, který svou péčí nebo spíš nepéčí zahubí i kaktus, nevadí. Přineste si bujnou zeleň domů třeba na tapetách. Mohou to být svérázné ilustrace ananasů nebo dramatická rafinovaná vegetace. Zdá se vám to až příliš? Pak raději zvolte decentní ornamenty jemného kvítí.

Ale i tak pozor, abyste se v té džungli neztratili, protože v tomto případě platí, že méně je více. Když tapetu s výrazným vzorem, tak pouze na jednu stěnu. Kdybyste to s rostlinnými vzory přepískli, hrozí vám, že vytvoříte bezduchý, nepřívětivý prostor.

I když se designoví nadšenci při kombinování barev a textur obvykle cítí jako ryba ve vodě, přidávání dalších vrstev vzorů už bývá o něco složitější. Suvenýrům z exotických míst propůjčíte prominentní místo. Jejich krásné geometrické vzory a čisté materiály výborně doplní organickou povahu přírodních prvků.

Vyzkoušejte, jak dynamický efekt vznikne, když barvy džungle sladíte s etno vzory. Toho lze hravě dosáhnout například tím, že použijete vzorovaný kobereček nebo potáhnete polštáře materiálem, který čerpá z etno inspirace.

Květin se nevzdávejte

Rostliny jsou jako živé sochy. Zpříjemňují atmosféru, pomáhají udržet přívětivé klima a čistí vzduch. A v neposlední řadě, jsou skutečným přírodním prvkem, který můžete mít doma.

Nabízí se nejrůznější pestrobarevné tropické rostliny, které se vzájemně skvěle doplňují. Ať jde o impozantní dřeviny nebo drobné sukulenty, vaší fantazii se meze nekladou. Méně zruční zahradníci volí popínavé rostliny, které bývají často prakticky nezničitelné.

Přírodní materiály jsou základ

Největší část místnosti zabírá podlaha. Když je čistá, je uklizeno, když je dřevěná, je stále trendy. Pokud si z finančních nebo praktických důvodů nezvolíte dřevo, postačí kvalitní vinylová nebo laminátová podlaha, jejichž kresba je díky moderním technologiím tisku prakticky nerozeznatelná od skutečného dřeva.

Na přírodní materiály nezapomínejte ani při výběru nábytku a dekorací. Může jít třeba o ratan, (tropické) dřevo, korek a bambus. Pokud máte chuť ozvláštnit pokoj něčím troufalejším, vsaďte na mramorový nebo kožený vzhled.

Je jedno, jakým směrem se vydáte. Důležité je, abyste se doma cítili příjemně.

Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

11.5.2018 5:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist