Jste vyloženě městský člověk? Pak se k vám báječně hodí pop-art

Tento styl úzce souvisí s uměleckým směrem, který vznikl v 50. letech minulého století a do světa se rozšířil hlavně v 60. letech. Vychází především z populární hudby a komerčního umění.

05wallsauce.com_pop-art-wall-mural-by-wallsauce.com_-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: Wallsauce.com

Kolébkou pop-artu nebyla nejen Amerika v čele s bohémským výtvarníkem Andy Warholem, ale také britská metropole Londýn a skupina Independent Group. Díky nim začaly postupně ovládat interiéry obrovské plakáty s motivy komiksů, láhve Coca-Coly a podobizny Marilyn Monroe.

Pop-artu vládne extravagance

Je jedno, v čem chcete být extravagantní, ale hlavně, že takoví jste. To by mohlo být mottem životního stylu, který je spojen s pop-artem. Jeho představitelé milovali město a všechno, co se váže ke komerčnímu způsobu života. To se promítlo nejen do umění, ale samozřejmě také do bydlení, kterému vládly křiklavé barvy a plasty. Objevovaly se na nábytku, stěnách, svítidlech i doplňcích.

Typickým prvkem ale bylo používání běžných spotřebních předmětů jako dekorací. Týkalo se to například znázornění Cambelovy polévky a lahví či plechovek od Coca-Coly. Hlavní osobností zobrazovanou ze všech úhlů pak byla nesmrtelná Marilyn Monroe, příp. členové skupiny Beatles a další. Nechyběly ani luxusní automobilové značky, jako jsou Porsche, Bentley a Ferrari.

Oživte svůj byt komiksovými plakáty, metalickými povrchy a neonovými světly

Pokud vás přitahuje určitá nespoutanost a živá dynamika stylu pop-art, nemusíte si zoufat nad zašlými časy. Prvky tohoto stylu jsou stále in, a když si pořídíte některý z nich domů, určitě nebudete out.

Nabídka prodejců je poměrně bohatá. Zaměřte se na barevný plastový nábytek, metalické povrchy textilií nebo stínidel lamp. Zajímavé je, že se jedná o styl velice benevolentní, protože vedle křiklavě červené, žluté, zelené, modré, růžové nebo oranžové uznává i přírodní odstíny. Za sedačku nebo nad postel si můžete dát velký plakát s komiksem nebo fotku Marilyn Monroe v nadživotní velikosti. Skvělou atmosféru pop-artu ještě umocníte blikajícími barevnými světly ve stylu disco.

Prostě se dá říci, že sice můžete zdánlivě kombinovat cokoli s čímkoli, klidně si můžete ve stylu pop-art zařídit celý byt, jednu místnost nebo si tam umístit jeden dva prvky. Nicméně to musíte udělat tak, aby celek upoutal, vzbudil pozornost nebo klidně i provokoval, ale aby ve finále nepůsobil nevkusně až agresivně.

Text: Ivana Kukalová

14.6.2017 10:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist