Vylaďte si interiér do barev podzimu

Podzim bývá často označován za roční období, které může u lidí vyvolávat nepříjemné až depresivní pocity. Léto už je sice opravdu za námi, ale to vůbec neznamená, že v našich domovech nemůže být cítit příjemná atmosféra a že nemohou hrát teplými barvami. Zkuste společně s námi vyladit svůj interiér na optimistickou podzimní notu.

112407-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Způsobů, jak připravit váš interiér na nové roční období, existuje mnoho. Začít můžete jednoduchými doplňky ve vhodně zvolených barvách a pokračovat až k reorganizaci nábytku a volbu nové výmalby.

podzim%20v%20interieru%202.jpg

Zdroj: archiv redakce

Barevný podzim
Barevnou inspiraci pro podzimní období je vhodné čerpat z přírody, která je k nám – aspoň co se barev týče – na podzim velmi štědrá. Stačí se rozhlédnout kolem sebe a vnést do usedlejšího ladění trošku barevného veselí. Škála podzimních barev je přitom velice pestrá. Můžete začít u barev spadaného listí, kam patří především medově žlutá, hnědá, tmavě oranžová nebo granátově červená. Tyto barvy pak můžete uplatnit třeba na polštářcích, nábytkových potazích nebo vzorovaných koberečcích.

Podzim si žádá interiér s doplňky
Oživení interiéru je úkol hodný podzimního období. Nejsnadnější a nejefektnější cestou, jak toho dosáhnout, jsou nepochybně doplňky v podzimních duchu. Protože nám toto roční období nabízí dostatek přírodnin, byl by hřích je nevyužít. Z plodů a větví lze vytvořit krásné zdobené mísy, věnce nebo dekorativní svícny a vázy plněné jeřabinami. Na stůl se ale hodí také sušené květiny.

Velká fotogalerie podzimní inspirace jen pro Vás!

Trendy podzimu 2011
Trendy
letošního podzimu mohou být pro mnoho milovníků útulného stylu bydlení trošku překvapení. Světoví designéři se totiž pro tento rok přiklonili spíše k minimalismu, jednoduchým a čistým liniím. Tato úspornost či strohost má vést k zamyšlení nad tím, co je v našich životech opravdu podstatné díky tomu, že se oprostíme od všeho nadbytečného.

Podzim podle vás
V některých ohledech je jistě dobré načerpat z nových trendů inspiraci pro váš interiér, není ale nutné, abyste jim zcela podlehli a zbavili se svého pohodlného domova ve prospěch nových technologií a ultramoderního vzhledu. Vždyť podzim je plný barev a vůní, tak by byla škoda o ně váš interiér ochudit.

Čtěte také:

Interiér v zelené a fialové – energie a relax v jednom!

Inspirace: Černé stěny – troufnete si na ně?!

Chcete si na podzim zvednout náladu? Zkuste si nově vymalovat.

 

Klára Beščecová
Foto: Habituallychic.blogspot.com, Trendszine.com, Interiordesignphotos.co.uk, Modavehobiperisi.blogspot.com, Ahamodernliving.com

17.10.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist