Vyhřátá, suchá a bezpečná – moderní koupelna

Jen pomyslete, jak by to bylo příjemné, vytopit si koupelnu – samozřejmě tím nemyslíme ji vyplavit, ale vyhřát na příjemných 25 stupňů, a to bez obav z toho, že se utvoří v každém jejím koutě plísně a bakterie z vlhkosti.

Příjemná prevence

Současné koupelny se trendu celoplošného vytápění rozhodně nebrání. Naopak, jdou mu plně vstříc, protože kvalitní vytápění, které bude možné spustit kdykoliv se nám zamane, například i v létě, ocení například lidé s poruchami imunitního systému, senioři, ale i děti, kterým se z vany zásadně nikdy nechce ven na což zpravidla doplácejí nachlazením.

Více i méně standardní

Jistě se mezi vámi najdou majitelé koupelen v nichž je jednoduše zabudováno klasické topné těleso – tedy radiátor. Nezřídka se ještě dnes můžeme setkat i s koupelnami, které jsou obtěžkány nehezkými a především nezdravými plynovými WAVkami. Elegantnější topení, která však stále ještě spadají pod kolonku standardních jsou koupelnové žebřiny, které slouží zpravidla pro odkládání a vysoušení osušek, jakož i na vytápění především menších koupelen. Mnohem „lahodněji“ pro oko působí designová topná tělesa, svým vzezřením připomínající například uměleckou plastiku, obraz anebo například vázu. Rozhodně se nemusíte obávat, že by tato topidla snad co do výkonu a kvality pokulhávala za svým designovým zpracováním – to ani ne. Spíše je zde překážkou minimálně dva a půl až tři krát vyšší pořizovací cena, oproti standardnímu koupelnovému vytápění.

Troška luxusu

Právě studená dlažba, která je až na výjimky běžně využívána na podlahu v koupelně je důvodem, proč se v této místnosti zřizuje podlahové vytápění. Výhodou podlahového topení je, že dává hřejivý pocit i když je v místnosti například jen něco málo přes nula stupňů. Do koupelen s výškou stropu něco přes 2, 5 metru je možné implementovat speciální multifunkční těleso pro výhřev koupelny. Protože je však označeno jako multifunkční, není vyluzování tepla jeho jedinou schopností. Má v sobě rovněž zahrnuté odsávání par a zabudované světlo. Funkce se dají ovládat separátně, přičemž lze zvolit intenzitu vyhřívání, počet světel i odsávání. To je praktické především proto, že odvádí z koupelny pryč všudypřítomnou vlhkost a páry, odcházejících z horké vody..

Lucie Sýkorová

Foto: Homedit.com

20.1.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist