Výhody a využití kuchyňského ostrůvku

Kuchyňský ostrůvek je jedním z oblíbených řešení moderních kuchyní. Svým majitelům poskytuje nejen větší pracovní plochu pro přípravu jídla, ale také další úložné prostory, větší komfort a žádaný moderní vzhled. A k čemu všemu jej můžete využít?

Pořídit si do kuchyně ostrůvek je jistě snem mnohých milovníků dobrého jídla a elegantně vzhlížejících interiérů. Kuchyňský ostrůvek si sice žádá více prostoru, ale pohodlí, efektivita uspořádání kuchyňského vybavení a nakonec i hezký design tento požadavek dostatečně vyvažují. A navíc – ostrůvek můžete využít hned několika způsoby.

Navyšte si kapacitu vašeho úložné prostoru v kuchyni
Jednou z možností užití ostrůvku v kuchyni je jeho čistě funkční využití, kdy ostrůvek slouží jako dodatečná pracovní deska pro přípravu jídla a odkládání nádobí. Jeho spodní část poté jistě zužitkujete jako dodatečný úložný prostor, kam lze zabudovat spoustu variabilních úložišť, kuchyňských skříněk a šuplíků a do prostoru nad ostrůvkem umístit třeba drátěné otočné programy pro zavěšení dalšího kuchyňského náčiní. Velmi snadno tak znásobíte celkové úložné prostory.

Kuchyňský ostrůvek jako skutečné srdce kuchyně
Dalším způsobem, jak v kuchyni takový ostrůvek plně využít, je ta varianta, kdy z ostrůvku uděláte skutečné centrum kuchyně. Toho dosáhnete tím, že na ostrůvek umístíte nejen dodatečné pracovní, ale také hlavní mycí a varné zóny. Kromě dřezu, varné desky a případně také trouby na pečení, sem však patří také kvalitní digestoř. Pozor, toto využití si ovšem využádá určité svatební úpravy v kuchyni – do ostrůvku je nutné zavést například vodu, odpad či přívod plynu.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Ostrůvek může sloužit také jako centrum společenského života
Kuchyňský ostrůvek se dobře vyjímá také v kuchyních, které jsou propojeny s obývací částí interiéru. Při vaření a přípravě různých pokrmů se tak nemusí nijak zásadně vzdalovat od společenské zábavy a nebo pozvat své hosty s sebou přímo do kuchyně, kde na přechodnou dobu zastane kuchyňský ostrůvek také funkci improvizovaného baru či jídelního stolu.

TIP
Kuchyně s ostrůvkem by měla být dostatečně prostorná. Pro pohodlné vaření je třeba počítat aspoň s 90 centimetry průchozího prostoru kolem ostrůvku. Doporučuje se také, aby byl ostrůvek natočen směrem ke zdroji denního světla nebo směrem ke společenské části interiéru.

Čtěte také:

Obložení stěny za kuchyňskou linkou 10x jinak

Rohová kuchyň: jak vybrat ideální skříňky

Ergonomické uspořádání uvnitř kuchyňských skříněk

Klára Beščecová
Foto: Freshome.com, Islandphoto.org, Trendir.com

26.8.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist