Vyhněte se předvánočnímu úklidu. Jděte na to chytře a pusťte se do toho už teď!

Ať už žijete ve velkolepém domě, nebo v útulném bytě, výběr správného typu zařízení a příslušenství má nejen vizuální vliv na vzhled vašeho domova, ale také ovlivňuje způsob, jakým žijete a fungujete. Uvidíte, že s našimi tipy vnesete už před Vánocemi do svého domova příjemnou harmonii.

1_touched-interiors_traveler-black-leather-chest-table-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: Touched Interiors

Jednoduchým a levným řešením jsou police

Pokud zrovna nevlastníte zabudovanou knihovnu, snažte se maximálně zúročit funkci klasických nebo i designových polic. Je však pravdou, že do těch klasických toho srovnáte asi podstatně víc. Navíc mají minimalistický vzhled, takže nenarušují celkový vzhled místnosti. Mohou se stát třeba doplňkem na stěně v pozadí s barevnou tapetou. Můžete pod ně nainstalovat svíticí lišty (které lze dálkově ovládat a měnit barvu) a vytvořit tak náladové osvětlení.

Navíc tato prostorově úsporná řešení nevyžadují nijak náročnou instalaci, což je přijatelné řešení například v případě, když nechcete do svého bydlení investovat příliš peněz. Důležité však je, abyste věci na policích pečlivě srovnali a udržovali pořádek.

Zúročte funkční nábytek

Pokud je váš obývací pokoj plný různých drobností, jako jsou dálkové ovladače, prospekty, časopisy, misky se zbytky chipsů a další, hodí se vám víceúčelový konferenční stolek, který může poskytnout různé úkryty. Konferenční stolek může třeba sloužit jako podnos pro ty, kteří jedí před televizí, ale dovnitř můžete ukládat i různé předměty.

Dalším řešením je konferenční stolek se zabudovanými zásuvkami nebo si můžete zrenovovat starou truhlu či kufr.

Žádné jednorázovky, uklízejte doma průběžně

Abyste vytvořili útulný domov, nepotřebujete k tomu velké množství dekorací. Pro příjemný pocit je důležitější mít doma čisto a pořádek. Nikde by se neměly povalovat zbytečné předměty, nenechávejte oblečení na židli nebo na stole použité obaly od čokolád apod. Všechno raději hned uložte na správné místo. To platí i pro ložnici. Rozečtené knihy, papírové kapesníky a další drobnosti pokaždé schovávejte do nočního stolku. K dekoraci postačí hezká lampa či ozdobná váza.

Teď před Vánocemi se také hodí probrat šatník. Při té příležitosti umyjte nebo vysajte skříň či šatnu. Letní oblečení přerovnejte do vakuových pytlů. Zbude vám tak dostatek prostoru na objemné svetry, kabáty a boty. Zvažte přidání dalších závěsných tyčí v různých výškách a nainstalujte do skříně háčky, sloužící pro maximální využití vertikálního prostoru.

Organizovat sebe a prostor kolem sebe není jednoduché. Proto když začínáte, stanovujte si malé dosažitelné cíle. Když je splníte, přidejte si další, až tak postupně uklidíte celý byt, aniž byste podlehli předvánočnímu šílenství.

Zdroj: Ivana Kukalová, specialistka na interiéry

18.11.2022 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist