Vychytané jídelní stoly

Máte malou kuchyň, takže si o velkém jídelním stole, u kterého by se sešla celá rodina můžete nechat jenom zdát? Nezoufejte, i do malé kuchyně si můžete pořídit stylový a hlavně prostorný jídelní stůl.

120550-1100x618.jpg Celá galerie 7 Zdroj: archiv redakce

Stačí se porozhlédnout, zapojit fantazii a začít skládat a rozkládat. Na trhu je totiž k dostání celá řada zajímavých stolů, které nezaberou příliš místa a přesto se k nim při slavnostní příležitosti pohodlně usadí větší počet lidí. A vůbec se nemusíte bát, že vás čeká monstrum, které si mnozí z nás pamatují ještě z dob povinných nedělních návštěv u babiček. Dnešní rozkládací stoly jsou nejen z kvalitních materiálů, ale především trendy.

Oproti dřívějším dobám je u tohoto typu stolů ještě jedna velká výhoda – dnes už můžete rozkládat stoly z různých materiálů, nejen ty dřevěné. Pravda, ve dřevě je stále největší zastoupení, ale spíše proto, že dřevo je přeci jen do kuchyní nejžádanějším materiálem.
Ale skládat lze i stoly plastové a setkat se můžete i s rozkládacími stoly skleněnými.

Volit můžete z různých tvarů, záleží čistě na vás a vaší kuchyni, jestli zvolíte stůl ve tvaru čtverce, obdélníku, nebo kulatý či oválný.

Velká inspirativní galerie stolů

První typ rozkládání pracuje na principu sklápění. Polovinu stolu jednoduše sklopíte a přisunete ke stěně. Druhým typem je tradiční posunutí dvou desek stolu, mezi nimiž je ukrytá třetí. Naopak velmi netradiční je rozkládání pomocí pantů, i to je na trhu k dostání. Ale tím možnosti zvětšení stolů zdaleka nekončí. Neotřelé je docela jistě provedení, při němž je do sebe zasunutých několik desek, které postupně vysunujete přesně podle potřeby, nebo třeba deska stolu, z níž postupně vysouváte ze všech stran další desky až dosáhnete potřebné velikosti, přičemž si můžete vysunout i šuplík. Máte-li v kuchyni bar, pak můžete dvě desky namontovat přímo k němu a podle potřeby je sklápět nebo rozkládat. Židle přitom mohou zůstávat v místnosti trvale.

Velikost sklopné nebo rozkládací plochy záleží čistě na vás. K dostání jsou stoly, z nichž po složení zůstane pouze úzká komoda s možností úložného prostoru, ale také stoly, které můžete složit úplně a schovat třeba za dveře nebo za skříň.

Bojujete-li s místem opravdu hodně, pak sáhněte i po skládacích židlích. Buď po klasických, které složíte a schováte, nebo po stohovacích, které můžete naskládat na sebe.

Petra Martišková
Foto: homeits.com, furniturediscovery.com, diningfurnituredirect.co.uk, watsonsontheweb.co.uk,
puertapurchena.com, harrogateinteriors.co.uk

19.4.2012 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist