Jak vybrat robotický vysavač? Vybírejte dle těchto parametrů

Robotický vysavač vysaje různé druhy povrchů. Díky rotačním kartáčům robo vysavač zbaví nečistot i hůře dostupná místa.

living.cz-titulka-roboticky-vysavac-1100x618.jpg Zdroj: Komparito

Robot vysavač, podlahová plocha a kartáče

Robotický lux je skvělý na pevné podlahy na prach, drobky i chlupy domácích mazlíčků. Automatické vysavače slouží i pro luxování koberců, proto u luxovacího robota volte kvalitní rotační kartáče pro vyšší chlup. Štětinové kartáče jsou tiché, ale zamotávají se do nich vlasy i chlupy. Lamelové kartáče jsou účinnější, ale hlučnější. Oba typy se mění až 2x do roka.

Vysávací robot a orientace v prostoru

U roboluxů je důležitá orientace v prostoru, díky níž vysají systematicky. Čím je plocha členitější, tím lepší potřebujete navigaci. Robotický vysavač bez navigace jezdí náhodně, naráží do nábytku i stěn a vysaje 75 % plochy. Robotický vysavač se senzorovou navigací a pohybovými algoritmy zvládne 85 % ploch. Nejlepší jsou automatické vysavače s pokročilými navigačními systémy, GPS, kamerami a lasery. Vysávají rychle a téměř 100 % efektivně.

Robotický vysavač a baterie

Důležitá je celková plocha. Pro rozlehlejší prostory volte vyšší kapacitu baterie Li-on místo levné Ni-Mh baterie. Zkuste třeba robotické vysavače Xiaomi.

Robotický lux a sací výkon

U robotického vysavače není sací výkon až tak důležitý, protože jdou nečistoty přímo do sběrné nádoby a ne přes hadici. Robot se navíc na jedno místo vrací i 4x.

Robotický vysavač a filtry

Při alergiích na pyl, prach i roztoče volte HEPA filtr, který zachytí nečistoty do velikosti 0,3 mikronu. Všechny filtry se mění 2x až 4x do roka. Zabudovaná UV lampa pro ničení bakterií a roztočů je většinou příliš malá a neúčinná.

Suché a mokré vysávání

Některé typy mají zabudovaný mop na vytírání. Kombinované robovysavače však nevysají ani nevytřou na 100 %, proto doporučujeme samostatný robotický mop.

30.9.2021 11:02 | autor: Komerční prezentace
Více o tématu: robotické vysavače

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist