Vybíráte vypínače? Můžete mít moderní designové nebo ručně vyráběné keramické

Použijeme je za den tolikrát, že je ani nevnímáme. Přesto bychom jejich výběr neměli podceňovat – zašlý bakelitový vypínač dokáže zkazit dojem sebekrásnějšího interiéru. Jelikož trh nabízí nepřeberné možnosti výběru, podívejme se blíže na dva naprosto odlišné typy vypínačů.

Už žádné jogurty

Historie značky Mulier se začala psát v okamžiku, když si mladý pár – David a Lucie – rekonstruoval starý byt a Lucie, povoláním keramička, prohlásila: „Já nechci ty kelímky vod jogurtů…“ Ne, nejednalo se o náhlý odpor ke kysaným mléčným výrobkům dodávaným spotřebitelům převážně v plastových kelímcích, myslela vypínače a zásuvky z umělé hmoty, které byly jejímu naturelu naprosto tak vzdálené. Rozhodli se, že si tedy vyrobí vlastní. Trvalo téměř půl roku, kdy se z patlání a studování zrodily první funkční kusy.

A když je ukazovali přátelům a rodině, i přes všechny nedokonalosti budily nadšení. Trvalo další dva roky, než se povedlo rozjet dílnu, neboť všechny přípravné práce probíhaly o víkendech a po večerech po návratu ze zaměstnání.

Investované nadšení a energie se vyplatily, dnes značka Mulier nabízí více než 5000 variant různých zásuvek a vypínačů v široké škále barev a dekorů. Nespecializují se pouze na vypínače, v nabídce najdete elektrické zásuvky, telefonní a datové zásuvky a další příbuzné komponenty. Nabízejí tři základní řady – Klasik, Ornament a Jindřich plus jednu nazývanou Individual. Není to vlastně řada, ale možnost navrhnout si vlastní dekor přesně na míru svého interiéru.

Kdo jsou jejich zákazníci? Lidé, kteří milují krásné věci a kvalitu, a také hrady, zámky, kostely, krásné domy, které se chtějí osvobodit ze spárů plastikových kelímků, které si dnes všichni montují a říkají jim vypínače a zásuvky.

Sázka na design a moderní technologie

Francouzská firma Legrand, která na našem trhu působí od roku 1992, představila řadu Valena Life. Její moderní design odráží aktuální trendy: Čtverec ve čtverci přináší jemný tvar a racionální provedení, čímž se bezproblémově přizpůsobí jakémukoliv prostředí. „Něžné křivky spínače a jemnosti linek dodávají výrobku lehkost. Identita Valeny Life spočívá především v detailech,“ říká Florent Glenisson, designér řady Valena Life.

S rostoucími požadavky na životní standardy současné generace se zvyšují i nároky na inteligentní bydlení. Valena Life nabízí klientům nejen nadčasový design, ale i uživatelský komfort v chodu celé domácnosti. Proto je možné vypínače napojit na systém pro moderní elektroinstalaci myHome, který je schopný řídit provoz domu a dohlížet na něj i na dálku, jen s použitím pevné telefonní linky, mobilního telefonu nebo internetového připojení.

Mezi jejich hlavní přednosti patří zejména izolovaná montážní deska, která poskytuje ochranu proti zásahu elektrickým proudem a zraněním. Pro bezpečnost nejen těch nejmenších členů rodiny slouží integrovaná dětská ochrana.

Tak co, už máte jasněji, kterým směrem se při výběru vypínačů vydáte? Zapojte se do  diskuze o tématu na fórum.living.cz a možná se dozvíte více!

Z dostupných zdrojů vytvořila redakce
Foto: Mulier, Legrand

2.2.2016 1:24

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist