Vybíráte tvar kuchyně? Poradíme vám..

Pokud jste se dostali do situace, kdy jste vybírali novou kuchyň, dáte nám jistě za pravdu, že jste kromě obrovské škály barev a materiálu řešili i správný tvar, který by byl do místnosti vhodný tak, aby se vešly všechny spotřebiče a  byl umožněn pohyb bez překážek. Podívejte se na srovnání tvarů kuchyní.

129837-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Mnoho z nás si stěžuje na malou kuchyň, která nabízí omezený prostor na odkládání věci při vaření. Na druhé straně máte vše po ruce. Některé celebrity, které si nechali navrhnout design kuchyně a vycházeli z velkého prostoru si však stěžují, že pokud vaří, musí mít všechny ingredience připravené okolo sebe, protože jinak riskují spálení pokrmu (hlavně u minutkových jídel). Řešíte-li tvar kuchyňské linky do daného prostoru, musíte vzít v úvahu právě nejčastější cesty, které podnikáte během vaření a bezpečnost. (Foto v galerii pod článkem)

Tvar U

Pro: Toto rozmístění nabízí tři užitné části, které tvoří trojúhelník, tak vyznávaný i ve východní filozofii Feng-šuej. Vše je po ruce a kuchař tak může maximálně využít svůj čas. Nezdržuje se zbytečným přecházením.
Proti: Více lidí pracujících v kuchyni ve stejnou dobu by mohl být oříšek.

Tvar L

Pro: Tento typ rozmístění ušetří prostor, protože dvě z pracovních ploch jsou na jedné straně trojúhelníku. V kuchyni do tvaru L máte jednodušší přístup k hostům, se kterými se můžete během vaření bavit.
Proti: Větší část pracovní desky by měla být v ohybu tak, aby se dalo jejího potenciálu maximálně využít. V opačném případě zbyde jen málo prostoru na přípravu jídla.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Tvar Rovný

Pro: Celá pracovní plocha je v rovině na jedné stěně. Z hlediska vaření je vhodná, protože kuchaři ušetří čas při přecházení. Vše je v těsné blízkosti.
Proti: Je nevhodná pro větší počet pracujících lidí ve stejný čas. Toto rozmístění také zabraňuje v komunikaci s hosty, pokud není ve zdi například průřez do sousední jídelny.

Kuchyňský ostrůvek

Kuchyňský ostrůvek je jistě velmi výhodná věc v kuchyni, protože jakýkoliv další odkládací nebo pracovní prostor je vítán. Do malých kuchyní se hodí typy na kolečkách, protože se dají využít občas při velkém vaření a nezabírají místo. Ve velkých kuchyních, kde jsou umístěny napevno, mohou občas zdržovat, pokud jsou vystrčeny z pomyslného trojúhelníku lednička – vařič – dřez.

Kuchyně na míru – inspirativní fotogalerie

Při výběru tvaru kuchyně si promyslete, zda budete chtít i komunikovat s hosty a při tom pohodlně sledovat bublající hrnce. V opačné případě se zařiďte tak, ať máte vše po ruce a vedle sporáku větší odkladovou plochu na horké hrnce a pekáče.

Sabrina Harisová
Foto: kitchen-cabinet-design.web96.co.cc,freshome.com,decodir.com

6.10.2010 1:38

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist