Vybíráte sedačku?

Sedačku v obývacím pokoji užívá celá rodina, proto také logicky zasahuje do jejího výběru, tím ho ale nijak neusnadňuje. Pokud se tedy chystáte na koupi nové sedačky, poradíme vám, jak najít tu pravou.

133996-1100x618.jpg Celá galerie 35 Zdroj: archiv redakce

Možná už máte za sebou nerozhodné bloumání po obchodech, zvažování, porovnávání cen a kvalit s nulovým výsledkem a výběr pomalu vzdáváte, protože v záplavě bohaté nabídky sedaček je opravdu těžké se rozhodnout. My jsme se zeptali odborníka pana Vladimíra Kubeše, majitele firmy Montero, která se výrobou a prodejem nábytku zabývá už mnoho let, jaké chyby při výběru sedaček děláme.
„Jednou z hlavních chyb, se kterou se v našem showroomu setkáváme, je vlastně i tou základní. Zákazník přijde s jasnou představou o barvě, ale nezná rozměry, do kterých se má sedačka vejít, a to jak v případě že zařizuje nový prostor, nebo vyměňuje starý kus na za nový. A pak také nemá představu o tvaru. I když v prodeji na celé čáře vítězí sedačky do L, díky úložnému prostoru v pohovkové části a možnosti vysouvacího lůžka, v těsném závěsu se na nimi drží účkové sedačky, které většinou nabízejí kromě pohodlí i plnohodnotné řešení chybějící ložnice.“

Hitem posledních let jsou také stavebnicové sedačky, které se díky důmyslnému kombinování vejdou do jakéhokoliv prostoru. Zákazník může svůj výběr navíc doplnit o nejrůznější polohovací opěrky, relaxační rohy, podhlavníky nebo pohovky s úložným prostorem, které ze sedačky vytvoří opravdovou relaxační zónu pro celou rodinu.

„Je jasné, že se vám sedačka musí líbit. Přeci jen na ni budete koukat mnoho let. Stejně zásadní je však také to, aby byla pohodlná. Zde je důležité si uvědomit, že každý z nás vnímá pohodlí jinak. Mladí se rádi uvelebí do měkké sedačky a sledují oblíbený film, starší lidé naopak potřebují vyšší a tvrdší podsedáky, aby se jim lépe vstávalo a měli podepřený celý hybný systém těla.“, dodává Vladimír Kubeš.

Váháte nad materiálem?

Ty tam jsou doby, kdy bylo přes sedačku přehozené leskymo, které ji chránilo před znečištěním, nebo překrývalo její nehodící se barvu. Dnes je většina kvalitních sedaček naimpregnovaná a tím je chráněná proti znečištění. Z tekutiny se díky tomu vytvoří malé kapičky, které jednoduše setřete, nebo skvrny necháte zaschnout a po zasypání speciálním pudrem vyčešete.
Velmi populární jsou také kožené sedačky, které z obýváku udělají velmi luxusní pokoj. Vyžadují ale pravidelnou péči a ocení je hlavně rodiny se staršími dětmi.

Sedačky od firmy Montero potěší velkým výběrem typů, škálou barev a spojením německé kvality s českým důvtipem. Vyškolení pracovníci vám nejen skvěle poradí, novou sedačku také dovezou, sestaví, na vaše přání vás  zbaví té staré,  a obalů, a to vše zdarma.

Komerční prezentace

16.6.2015 11:07

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist