Vybíráte odolnou podlahu do kuchyně? Řešením může být kvalitní vinylová podlaha

Jestliže stavíte nebo rekonstruujete kuchyň, určitě se nevyhnete výběru podlahy. V tomto případě na ni budou kladeny mnohem větší nároky než například na podlahu ve vašem obývacím pokoji či ložnici. V kuchyni na ni totiž čeká spousta nástrah v podobě mastnoty či vlhkosti. Efektivní řešení vám však mohou nabídnout vinylové podlahy.

r-architecture-trcj-87yoh0-unsplash-1-1100x618.jpg Zdroj: Unsplash.com

I vinylová podlaha může být voděodolná

Najít ideální podlahu do kuchyně může být někdy pořádná výzva. Taková podlaha by totiž měla být v první řadě pořádně odolná, díky čemuž se nebudete muset obávat, že by mohlo snadno dojít k jejímu poškození. V tomto ohledu jasně vede vinylová podlaha, která se dokáže vypořádat i s většími nárazy či agresivními látkami, které by na ní mohly vytvořit skvrny.

Podobnou odolností disponují například i plovoucí podlahy, které však nejsou tak kvalitní jako ty vinylové. Na rozdíl od většiny jiných podlahových krytin nabízí i vysokou voděodolnost, díky čemuž jimi neproteče ani větší množství vody či jiné tekutiny – stačí tedy vzít hadr na podlahu a podlahu jednoduše vytřít.

Právě proto jsou vinylové podlahy skvělou volbou i ve vlhkých místnostech či koupelnách. Kromě toho nabízí nízkou hlučnost, díky čemuž nebude slyšet každý váš krok po celém domě – pokud bydlíte v bytě, budou za tuto vlastnost rádi hlavně vaši sousedé. Jestliže si navíc chcete nechat instalovat podlahové topení, nemusíte se bát, že by se podlaha jakkoliv zdeformovala.

S vinylovou podlahou si vytvoříte design na míru

Většina lidí v současnosti již dbá na design, který vám pomůže vytvořit pohodové a útulné vytvořit místo ke trávení času. Největší výběr designů vám dokáže nabídnout zejména vinylová a plovoucí podlaha, u kterých můžete vybírat z motivů, jako je dřevo nebo přírodní kámen – jednoduše si tak můžete vytvořit design přímo na míru vašim preferencím.

Pokud navíc chcete ušetřit za řemeslníky, můžete se pustit do pokládky podlahy svépomocí. V tomto ohledu pro vás bude ideální vinylová podlaha click, kterou má ve své nabídce například i firma Arbiton – v jejím sortimentu můžete kromě vinylových podlah najít i další příslušenství, jako jsou podlahové lišty nebo profily.

Pokládka samotné vinylové podlahy spočívá v pouhém zaklikávání vinylových desek do sebe. K tomu je určený systém vinyl click, kdy jsou všechny vinylové desky opatřeny speciálními „zámky“. Těmi se desky snadno a hlavně rychle připojují k sobě, díky čemuž už za pár hodin můžete mít podlahu zcela položenou. V případě potřeby ji navíc můžete kdykoliv rozdělat a položit v jiné místnosti.

10.8.2022 1:01 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist