Vybíráte novou podlahu? Přečtěte si tipy bytové designérky

Nejčastější dispozicí malého bytu i rodinného domu je propojení kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Jak tento otevřený bytový koncept vypadá, ví každý. Jak ale vyřešit výběr podlahové krytiny, trápí řadu těch, kteří rekonstruují nebo zařizují nové objekty.

fatra-wellclick-dub-popelavy-hlavni-foto-1100x618.jpg Zdroj: Fatra

Česká rigidní podlaha Fatra WELL-click, dekor Dub popelavý

Co doporučují odborníci na interiéry?

Jestliže chcete, aby prostor vypadal opticky větší, použijte stejnou podlahovou krytinu v celé místnosti. „Nedělte podlahou kuchyni od jídelny nebo obývací části. Stejná podlahová krytina vám zajistí, že interiér bude vypadat propojenější a více sjednocený,“ doporučuje bytová designérka Ing. Iva Bastalová, DiS. Také se tím zbavíte různých přechodových lišt, které nejenže jsou nevzhledné, ale nejsou dobré ani na údržbu. V jejich spárách se postupně ukládají nečistoty, jež lze jen velmi špatně vyčistit.

Jaký vybrat druh podlahy?

Vycházet musíte z požadavků na místo, které je nejvíce namáhané, tzn. prostor kolem kuchyňské linky a zádveří. Zde je nutné použít odolné materiály, které vydrží namáhání a dobře se čistí. U kuchyně a jídelny je také třeba přihlédnout k tvrdosti materiálu. Čím je podlaha tvrdší (například kámen nebo keramika), tím se snadněji rozbije upuštěná sklenice, šálek nebo jiný předmět, a na zemi je mnoho nebezpečných střepů.

Co tedy vychází jako optimální řešení? Jednoznačně lze hovořit o vinylové podlahovině, ať je položena jakýmkoli technologickým způsobem. Čím je však odolnější, tím je lepší. Za zmínku stojí rigidní vinylová podlaha WELL-click, která má vysokou odolnost a díky inovativnímu složení, kvalitnímu zámkovému spoji a tuhému jádru skvělou rozměrovou stabilitu. Protože má speciální celovinylovou strukturu, je podlaha voděodolná a vhodná i do koupelny.

Jaký zvolit dekor?

U menších interiérů jsou ideální světlé dekory (například Dub popelavý), které kromě propojení i opticky zesvětlí a zvětší prostor. To však neznamená, že se nehodí do prostorných interiérů. I tam budou světlé vypadat dobře. Jestli chcete, aby na podlaze nebylo vidět každé smítko, berte více strukturované (například Borovice bílá – rustikal) a vyhněte se velmi tmavým odstínům. Usnadnit výběr vhodného dekoru do Vašeho interiéru Vám pomůže nový virtuální návrhář podlah. Můžete zde vybrat podlahu buď do předvolené místnosti nebo si vyfotit svůj interiér, do kterého následně zvolíte preferovaný dekor.

Další informace najdete na webu českého výrobce podlah Fatra, a.s.

7.4.2022 1:14 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist