Vybíráme myčku

Zatímco někteří mají s myčkou nádobí již mnohaleté zkušenosti, jiní vybírají třeba svou první myčku do domácnosti. Ať již se vás týká kterákoli z těchto variant, nabídka na našem trhu je tak široká, že neuškodí zaměřit se na jistá doporučení, jak vybrat tu správnou a vhodnou myčku, která vám zkrátí dobu strávenou domácími pracemi, aniž by vám například svou hlučností nebo velkou spotřebou energie či vody komplikovala život.

122070-1100x618.jpg Celá galerie 10 Zdroj: archiv redakce

Velmi důležité je zvážit správnou velikost myčky. Standardní šířka myček je 60 cm, užší myčky jsou široké pouze 45 cm. Kapacita užších myček je obvykle do 10 sad nádobí, postačí tedy pravděpodobně domácnostem o dvou až třech osobách. Větší rodina však ocení spíše standardní 60 cm širokou myčku objemově zařízenou až na 14 sad nádobí.

Praktickým a na prostor skromným kuchyňským pomocníkem jsou stolní myčky. Mají rozměry pouze 45 x 55 x 50 cm a umístit je lze klidně i na kuchyňskou linku nebo kamkoli, kde je připojení k vodě a odpadu. U myček tohoto typu je kapacita asi 6 sad nádobí.

Velká fotogalerie domácích spotřebičů

Pokud volíte volně stojící myčku, máte větší možnosti. Vybírat můžete podle typu, vzhledu ovládacího panelu a také podle barvy. Při výběru z vestavných myček lze řešit volbu podle ovládacího panelu, buďto je vnější anebo plně integrovaný, což znamená, že je umístěn na vrchní vnitřní straně dvířek.

Pro většinu z nás je nezanedbatelným faktorem při výběru elektrospotřebičů do domácnosti jejich hlučnost. Hlučnosti se nebudete muset obávat ani v případě, že chcete myčku umístit do obývací části s kuchyňským koutem, budete-li vybírat z kategorie myček v super tichém provedení s hlukem do 42 dB.

Váš výběr může ovlivnit i počet filtrů na zachycení nečistot, které výrazně ovlivňují kvalitu mytí. Takové myčky s alespoň tříúrovňovými filtry jsou šetrnější k mytému nádobí.

Nezanedbatelná je spotřeba energie při mytí nádobí, ale i spotřeba vody. Na energetických  štítcích  tedy pátrejte po označení A+ a A++, jedná se o myčky, které spotřebují okolo 0,9 kWh.

Co se týče vnitřního vybavení myčky, novinkou jsou v tomto směru třetí odkládací posuvné prostory, které výrobci umístili na vrch horního koše anebo přímo do horní části myčky rovnou jako třetí koš.

Pokud právě vybavujete svou domácnost elektrospotřebiči, nabídneme vám k získání potřebných informací některý z našich článků, například: „Digestoř patří do každé kuchyně“ nebo „ Znáte indukční varné desky?“.


Text: Zuzana Bohdalová
Foto: dionwired.co.za, mouthshut.com, cooper-electric.net, appliance-reviews.co.uk, homeguides.sfgate.com, gorenje.com, soundstore.ie, houzz.com, johnlewis.com, ehow.com, emercedesbenz.com, jennair.ca

30.1.2013 4:05

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist