Vybíráme lokalitu pro bydlení

Rozhodujete se pro koupi stavební parcely či rodinného domu? Chcete najít místo, které bude vyhovovat potřebám všech členů Vaší rodiny? Tým developerské společnosti DESCARIONE a.s. vám poradí, jak postupovat při výběru správné lokality pro bydlení.

123495-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Rozhodli jste se pro stavbu či koupi rodinného domu? Přemýšlíte nad otázkou, zda pořizovací náklady nebudou příliš vysoké? Jak velký pozemek zvolit? Zda bude dům dost prostorný? Pečlivě studujete všechny možnosti jeho provedení a vybavení? Výborně! Nezapomeňte však stejnou pozornost věnovat i lokalitě, v níž má dům stát…

Ve svém rodinném domě jeho majitelé v průběhu let často provádějí mnoho změn. Bourají, přistavují, upravují… Nezmění však místo, kde dům stojí. Proto výběr správné lokality je možná nejdůležitějším krokem před koupí stavební parcely či rodinného domu.

JPS GROUP, privátní holdingové uskupení, si zakládá na tom, že pro své developerské projekty pečlivě vybírá zajímavé a po všech stránkách kvalitní lokality. Nyní jedna z jeho společností DESCARIONE a.s. přichází se svým novým projektem v Západních Čechách. V obci Líně – lokalitě Na Dlouhých připravuje pro klienty stavební parcely a energeticky úsporné rodinné domy o dispozici 5+kk a 4+kk.

Tým zkušených projektových manažerů společnosti DESCARIONE a.s. uvádí hlavní důvody výběru této lokality. Uvažujete-li o koupi domu či stavební parcely mohou pro Vás být následující řádky užitečným návodem na to, jak vybrat vhodné místo pro Váš dům:

Dostupnost města
Větší města bezesporu nabízejí více možností. Příznivci městského života si zde plnými doušky užívají kulturní a společenský život. Snadná dostupnost města je však výhodou i pro ty, kteří městský ruch nevyhledávají. Dojíždějí sem za prací, specializovanou zdravotní péči, úřady, obchody a službami.
DESCARIONE a.s. zvolila lokalitu Líně – Na Dlouhých pro její bezprostřední blízkost západočeské metropoli. Lokalita je vzdálena pouze 5 km od Plzně (2 km od dálničního nájezdu na D5). Je zde rychlá dopravní obslužnost s městem, pro cestování do Plzně lze využít MHD.

Blízkost přírody
Není lepší recept na to, jak si odpočinout od každodenních starostí, než vyrazit do přírody. Ideální je, když si z místa Vašeho bydliště můžete vyrazit do lesa nebo k rybníku jen tak pěšky nebo na kole. Lokalita Líně – Na Dlouhých je přírodě doslova na dosah. Líně nabízejí kromě rozsáhlých lesů, luk a vodních ploch dokonce přírodní rezervaci Nový Rybník s ornitologickou pozorovatelnou. Jedná se o jedno ze 116 zvláště chráněných území v České republice, kde žije a hnízdí velké množství vodního ptactva a rostou zde i vzácnější mokřadní rostliny.

Občanská vybavenost
Chcete denně dovážet své ratolesti do školy či školky a dojíždět i za drobnými nákupy? Nebo byste měli raději školu, školku, obchod, poštu, lékařské a jiné služby poblíž Vašeho bydliště? Pokud preferujete druhou variantu, měli byste se při výběru lokality zaměřit také na její občanskou vybavenost.
Projekt Líně – Na Dlouhých je zasazen do lokality, která disponuje mateřskou a základní školou, zdravotním střediskem, lékárnou, poštou, domem s pečovatelskou službou, knihovnou a dalšími službami.

Volnočasové aktivity
Pro ty, kteří ve volném čase vyrážejí za sportem, je jistě důležitá možnost kvalitního sportovního vyžití v blízkosti jejich bydliště. V obci Líně mohou obyvatelé pro sportovní aktivity využít nově zrekonstruované tělocvičny,  víceúčelového sportoviště, dvou fotbalových hřišť či tenisových kurtů. Obec je také vhodným výchozím místem pro turistické nebo cykloturistické výlety. Milovníci rybaření si přijdou na své na nedalekém rybníku Okružinka.

28.10.2013 10:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist