Vybíráme dveře do malého bytu

Malý, ale přesto pohodlný byt – je to možné? Dnes určitě ano. Stačí jej pouze nápaditě uspořádat. Nezapomeňte při tom na dveře!

Porta KONCEPT

Vyzkoušeným způsobem, jak opticky zvětšit malý byt je otevření prostoru, a co s tím souvisí: odstranění vnitřních dveří. Dokonce však i při takovém řešení nelze odstranit všechny dveře. Přirozená potřeba soukromí způsobuje, že je třeba je namontovat v koupelně, ložnici nebo dětském pokoji.

Posuvné dveře

Jedním ze způsobů na efektivní využívání malého prostoru je použití posuvných dveří. Dveře tohoto typu umožňují zabránit konfliktním situacím, zejména když vyberete modely montované do kazety. Kazetový systém umožňuje využívat prostor okolo dveří, protože otevřené křídlo se nezasouvá na stěnu, ale pouze se skrývá v kazetě. Pokud se rozhodnete pro montáž nástěnných dveří, počítejte s tím, že v místnosti, ve které namontujete kolejnice, bude stěna „rezervována“ pro jejich křídla. Modely posuvných dveří se nacházejí mj. v kolekci Porta KONCEPT.

Harmonie barev a vzorů

Byt s malou plochou vyžaduje nejen funkční uspořádání, ale také estetickou disciplínu. Je nutné také dopracovat uspořádání interiérů, aby zrakový kontakt s prvky vybavení a povrchovou úpravou neunavoval uživatele bytu. V malém bytě je velmi důležité dodržet prostorový soulad, vyhýbejte se tedy kakofonii barev. Stojí za to, aby dveře navazovaly na barevnost stěn nebo kresby a barvy dřevěné podlahy. Univerzálním řešením jsou bílé dveře.

15.6.2018 12:04 | autor: Komerční prezentace
Více o tématu: bytdveřeposuvné dveře

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist