Výběr matrace se nevyplácí podceňovat

Jestlipak víte, co je nejdůležitější pro dobrý spánek? No přeci postel. Ovšem pouze taková, která je vybavená tou správnou matrací. Nevíte, jak ji poznáte? Poradíme Vám!

152938-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

Jak předejít zdravotním problémům

Správně zvolená matrace je zárukou dobrého spánku, a proto se nikdy nevyplácí její výběr podceňovat. Pokud má spánek posloužit ke skutečné regeneraci našich sil, pak potřebujeme spát na matraci, na které se naše tělo dokonale uvolní, a odpočine si. Naproti tomu nesprávně zvolená matrace může být zdrojem celé řady nepříjemností, především zdravotních problémů, jako jsou například bolesti hlavy nebo páteře. Pokud chceme těmto nepříjemnostem předejít, měli bychom zvolit takovou matraci, která v kombinaci s kvalitním roštem poskytuje dostatečnou vzdušnost, a zaručuje dokonalé rozložení hmotnosti. Obojí totiž patří mezi základní předpoklady toho, aby se naše tělo během spánku dostalo do optimální anatomické polohy, ve které může dojít k uvolnění zádového svalstva. Na to je třeba při výběru matrace pamatovat.

Logo.jpg

Zdroj: archiv redakce

Výběr matrace

Jak tedy vybrat tu pravou matraci pro naše tělo? Při výběru matrace bychom měli věnovat svou pozornost především tuhosti. Zde platí, že pro uživatele s vyšší hmotností je vhodnější tužší matrace. Také rozměry se řídí typem postavy. Nejdůležitější samozřejmě je, abychom se na matraci dobře cítili. Z tohoto důvodu je lepší matraci předem vyzkoušet. Podobně jako třeba boty. A je tu ještě jedna důležitá věc, na kterou se při výběru matrace často zapomíná, a to potah matrace. Protože během spánku vypotíme až 0,7 l tekutin, naše matrace by měla být dostatečně prodyšná, aby mohla dobře absorbovat vlhkost, kterou následně odvětrá. Matrace s dobrou absorpční schopností je zárukou sucha, pohodlí a komfortu při spánku. Kvalitní matrace mnoha typů pořídíte v internetovém obchodě firmy Supersektor. Najdete zde oblíbené sendvičové matrace vyráběné z tzv. PUR pěn, stejně jako matrace ze studené pěny, které patří mezi současné hity, matrace z Bio pěny, dále pak pružinové, latexové, ortopedické, gelové a latexové matrace. V nabídce nechybí matrace a rošty, ani dětské a partnerské matrace, matrace velikosti XXL, a samozřejmě ani doplňky, včetně praktických snímatelných potahů. Vyberte si tu správnou matraci pro Váš dobrý spánek. Kontakty na kamenné prodejny, kde si můžete vyzkoušet, který typ Vám bude nejlépe vyhovovat, najdete na www.supersektor.cz. A nezapomeňte, aby matrace dobře plnila svůj účel, musí být použit kvalitní rošt!

 

PR článek

3.12.2010 10:24

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist