Vy ještě nemáte bidet?

Češi jsou k používání bidetu nedůvěřiví. Instalace tohoto nízkého umyvadla pro omývání intimních partií ve své toaletě pro ně zbytečný luxus. Přitom bidet umožní mnohem důkladnější a šetrnější očistu než toaletní papír. Zahoďte proto zbytečné předsudky a stud!

12rocaenthusiasts-1100x618.jpg Celá galerie 10 Zdroj: Roca

Pamatujete scénu z legendární komedie, kde do New Yorku přibyvší Australan z buše se po návštěvě toalety ptá, co to je za divný druhý záchod? Tak přesně jako Krokodýl Dundee je na tom dle průzkumu až 30 % Čechů. Patříme k papírovým zemím a i to je možná příčinou, proč je naše země na jednom z čelních míst statistiky výskytu hemoroidů.

Ocení je bezesporu všichni členové rodiny. Kromě využití pro sprchování intimních partií je i skvělým pomocníkem při rychlém omytí například nohou. Pro ženy jsou zase velkým pomocníkem během menstruace, kdy je intimní hygiena obzvlášť obtížná.

Navíc dá při použití bidetu mluvit i o reflexní masáži. Stříkající voda totiž vyvolává instinktivní svírání daných svalů, čímž dochází k posilování pánevního dna. Přitom například v Japonsku jsou tato sedátka naprostou samozřejmostí i na veřejných toaletách.

Poník v koupelně

Kdo bidet ještě nepoužil, bude možná překvapen, že se na něm sedí obráceně – čelem k baterii. Odtud patrně také pochází jeho jméno, slovo bidet pochází z francouzštiny a znamená poník.
Ideální místo pro bidet je v bezprostřední blízkosti klozetové mísy. Tímto způsobem si můžete dopřát největší komfort v oblasti intimní hygieny.

Bidety existují stojící, tak závěsné. Lze je zakoupit v designu sanitární keramiky celé koupelny, výrobci se snaží povzbudit poptávku a nabízejí v kolekcích vedle umývadla a toalety i bidety.
Bidet může, ale nemusí být vybavený sedátkem, nicméně lidé dávají přednost variantám se sedátkem, které vnímají jako pohodlnější.

Sedátko jako řešení malých prostor

Máte-li toaletu již zařízenou a nechcete ji rozkopávat pro připojení dalšího zařízení nebo zkrátka nemáte místo, je pro vás řešením zakoupení i sedátka s funkcí bidetu, které je vhodné pro závěsné a kombinační klozety. Nejlevnější sedátka se sprškou se dají pořídit již od 3000 Kč.

Při sklopeném sedátku je tryska skrytá pod ním a při běžném použití nedochází k žádnému znečištění. Pro studenou spršku lze použít vodu přivedenou z odbočky pro splachování nebo je lze napojit teplou vodu. Dražší sedátka pak nabízejí průtokový ohřev vody. Ve vybavení lze najít individuální nastavení polohy trysky, tlaku a teploty vody, vyhřívané sedátko, automatické čištění trysek, teplovzdušné sušení.

Pro nedostatek místa lze využít také klozety již vybavené bidetovou sprškou, která je instalovaná v zadní části horního okraje toaletní mísy.

Foto: Laufen

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist