Všechny barvy vody aneb Modrá interiéru sluší

Modrá je dobrá a v interiérech se objevuje v mnoha podobách a odstínech. Myslíte, že k podzimu se nehodí, protože jí v této době v přírodě ubývá? Opak je pravdou. Souzní s mnoha teplými barvami, kterými období sklizně hýří a přináší jim kýžené odlehčení.

12_sensesofa_-natural_box-wal_px-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: Salone Internazionale del Mobile Milano

Možná překvapivě pro vás se nejdřív zaměříme na „studenou“ modrou. Má mnoho podob a důležitou úlohu. Jasné až ostré barvy podzimního listí, které se v interiéru objevují, se vedle některých modrých pěkně usadí a modrá má schopnost uklidňovat a vytvářet příjemnou poklidnou atmosféru.

Tyrkysová vzpomínka na léto

To, že modrá celek uklidní a pěkně ztlumí „vášně“, je jedna věc. Ta další jsou tyrkysové tóny, které ve vás pocit léta vždycky spolehlivě vyvolají. Teď máte vy, kteří jste v létě strávili nějakou tu chvíli u moře, všechny jeho odstíny ještě v oku. A že jich je!

Máme navíc snad šanci, že teplé dny to ještě nezabalily, a že si tak pobytu venku ještě trochu užijeme. Nezapomeňte na tyrkysovou. I když už nebudete ležet na pláži, ale někde za domem na zahrádce, ta barva vám moře připomene. Ať už v podobě lehátka, polštáře nebo jen kelímku, je to barva, která se velmi dobře cítí ve společnosti bílé, ale i světlé šedé, kamarádí s přírodním dřevem, a tudíž i s béžovou až oříškovou a lehce bronzovou (mimo jiné, opáleným do bronzova tyrkys velice sluší).

Temně modrou hledejte na doplňcích

Sytá a jasná barva letní oblohy i tmavší odstín večerního nebe bývaly dřív k vidění možná tak v kuchyni. Modrobílá cibuláková kombinace byla jeden čas oblíbená, ale do obytných prostorů se moc nenutila. Zajímavá je teď nově široká nabídka lamp a různých svítidel v světle modrých a tyrkysových tónech, která mohou ozvláštnit i pokoj či ložnici.

Dneska se ostatně s modrou – podobně jako s tyrkysovou, pracuje hlavně v doplňcích, tvoří body, kolem kterých se shluknou neutrály, nebo naopak něco výrazně barevného, aby dohromady vytvořily oku lichotící celek.

Ono se vůbec teď hodně v interiéru nesází na jednu barvu, ale míchá se jich hned několik a z různých skupin. Ale to si necháme napříště, teď zkoušejte, kde by se u vás v bytě mohl objevit lehký dotek prázdnin, moře, pohody…

10.9.2020 5:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist