Vše v jednom aneb jeden kus nábytku k mnoha účelům

Největším problémem těch, kteří žijí v malých bytech, je dostat a vhodně umístit do interiéru potřebný nábytek a do něj uložit všechny věci. Vměstnat veškeré potřebné věci na své místo například v garsonce nebo v malém jednopokojovém bytě může být opravdu problém, a zvláště pak v tom případě, pokud takový prostor obývají dva lidé.

121937-1100x618.jpg Celá galerie 11 Zdroj: archiv redakce

Možná je to neuvěřitelné, ale nedostatek prostoru přál kreativitě mladého muže, který se nastěhoval do malého bytu a přemýšlel nad tím, kam vyskládat všechny své věci z papírových krabic, ve kterých je stěhoval. Sám navrhl multifunkční nábytkový kus, který v sobě zahrnuje hned několik praktických kusů nábytku, které jsou běžně dostupné pouze samostatně. Mladý muž začal přemýšlet nad tím, kde postavit televizi, kam uložit svou kolekci vinylových desek, a také jak vyřešit skladovací prostor na obuv a oblečení.

Velká fotogalerie stylového nábytku

Vše v jednom je vlastně takovou víceúčelovou velkou krabicí, která v sobě zahrnuje prakticky veškeré úložné prostory bytu a ještě něco navíc. Původní návrh byt naskicován, a následně byla skica přetransformována v ohromující multifunkční kus nábytku. Design tohoto prvku je zcela kompaktní a má v sobě opravu nevídané množství úložného prostoru.

Televizor má svoje určené místo na jedné straně krychle, vedle ní je tu pak úložný prostor pro oblečení a pro obuv hned pod ním. Okolo televizoru jsou přihrádky na knihy a také speciální oddíl sloužící k uložení sbírky vinylových desek. To ale není zdaleka všechno. Na vrcholu této kompaktní konstrukce je i lůžko. Na lůžko se majitel a návrhář v jedné osobě dostává pomocí žebříku umístěného na boční straně krychle.

A na závěr je tu další tajemství kompaktní černé krychle, které je ukryto v jejích útrobách. Vnitřní část krychle je vyhrazena ukládání předmětů, které není potřeba mít stále po ruce, jsou to sezónní záležitosti, úklidové prostředky, vysavač, sportovní náčiní a další.

Díky tomuto skvělému kusu nábytku má majitel miniaturního bytu stále ještě dostatek volného prostoru pro umístění konferenčního stolku, stojací lampy, křesla a dvou židlí a dalšího úložného prostoru v podobě starého lodního kufru. Do malého prostoru se tak vešlo vše potřebné a možná i něco navíc.

Úložné prostory v malometrážním bytě dále řešíme v našem článku „Miniaturní multifunkční byt“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: homedit.com 

12.9.2013 12:42

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist