Vše o hydromasáži

V předcházejícím díle jsme se věnovali hydromasážním vanám, dnes se zaměříme na hydromasážní sprchové boxy. Masážní sprchový box nám nabízí hned několik typů masáží, parní lázeň nebo skotské střiky. Má blahodárné účinky nejen pro naše tělo, ale je i příjemnou relaxací pro naši duši.

123785-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Hydromasážní box dokonale uspokojí naše nadstandardní nároky na očistu. Splňuje veškeré požadavky jak z hlediska hygieny, tak i relaxace a rehabilitace.
Sprchové boxy jsou konstruovány jako uzavřené systémy s vaničkou, bočními stěnami a většinou i stříškou. Standardní vybavení hydromasážního boxu obsahuje nejen ruční a hlavovou sprchu, ale i celou řadu trysek pro masáž ramen, zad a celého těla. Ty jsou různě nastavitelné a u dražších systémů je lze i elektronicky naprogramovat. Každý box je pro naše větší pohodlí navíc vybaven sedátkem. Některé sprchové boxy nám umožňují provozovat tzv. tureckou parní lázeň a skotské střiky. Hydromasážní box vybavený tureckou parní lázní má zabudovaný parní generátor, který vhání do uzavřeného prostoru páru. Ta nejenže ohřívá, ale i maximálně zvlhčuje vzduch uvnitř boxu. Teploty dosahované v turecké parní lázni jsou ale mnohem nižší než v klasické sauně. Vysoké vzdušná vlhkost je příčinou toho, že i teplotu kolem 37°C vnímáme jako těžko snesitelnou. Tureckou lázeň si samozřejmě můžeme naprogramovat na nám příjemnou teplotu i dobu trvání.

Hydromasáž uvolňuje svalové a duševní napětí, minimalizuje bolesti kloubů a svalů, podporuje krevní oběh a látkovou výměnu. Pomáhá i při celulitidě. V masážním sprchovém boxu si můžeme dopřát čtyři typy masáže. Při vertikální masáži na nás působí střídavě naprogramované střiky vody, které vycházejí z vertikálních trysek umístěných po stěnách boxu. Samozřejmostí je možnost individuálně si nastavit intenzitu, směr a frekvenci střiků. Tento druh masáže přispívá zejména ke zpevnění pokožky, zlepšuje krevní oběh a tím napomáhá k celkově lepší fyzické kondici.

Masáž vzad vsedě je zacílená na ty části páteře, které při sedavém způsobu života nejvíce namáháme. Dopřejeme si ji pomocí několika jemných trysek, bývá jich čtyři, šest nebo osm, umístěných v zadní části boxu. Navíc si můžeme dopřát v boxu masáž krční páteře a ramen z „vodopádu“ umístěného nad sedátkem.

Tzv. turecká parní lázeň spočívá v působení teplého, velmi vlhkého vzduchu na naše tělo. Parní lázeň působí příznivě na celkovou imunitu organizmu, přirozeně působí na dýchací cesty a celkově stimuluje životní funkce. Teplá pára otevírá póry v pokožce, pomáhá nám zbavit se nežádoucích látek z těla a pokožku celkově pročišťuje.

Principem skotských střiků je, že teplou vodní masáž střídají krátké velmi chladné proudy vody. Skotské střiky nám pomohou k rychlému obnovení energie, perfektně osvěží organizmus. Rychlost a intenzita střídání teplé a studené vody je buď naprogramována výrobcem (v několika variantách), nebo si ji můžeme volit sami.

Masážní sprchovací boxy se instalují do kompletně připravené koupelny s dokončenou podlahou a stěnami. Musí být připraveny přívody vody, odpadu a elektrické instalace. Doporučujeme již ve fázi vzniku koupelny spolupracovat se specializovanou firmou, která bude instalaci boxu provádět. Jistě vám rádi pomohou odbornou radou.

Pokud máte už nainstalovaný sprchový kout, ale nechcete se připravit o požitek z hydromasáže, pořiďte si alespoň samostatný sprchový panel. Jeho instalace nevyžaduje žádné sekání a zásahy do rozvodů, hodí se jak pro montáž na stěnu i do rohu. Sprchový panel obsahuje obvykle horní sprchu, ruční sprchu, masážní boční trysky a vodopád.

29.11.2001 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist