Vpusťte si jaro a sluníčko do bytu!

Máte pocit, že přestože se nám jaro vkrádá pomalu, ale jistě do domácností, sluníčko stále zůstává za okny a ne a ne se dostat dovnitř? Máte doma zkrátka tmu a rádi byste prostor prosvětlili a tím pádem i zvětšili, jen nevíte jak? Zkuste pár našich tipů a uvidíte tu změnu.

126468-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Zkuste začít po pořádku a zapátrejte v paměti. Kdy jste naposledy umývali okna? Otázka zní sice banálně, nicméně odpověď na ni vám mnohé prozradí. Zkuste párkrát přejet hadrem po skle a uvidíte, že sluníčka se k vám domů hned dostane více.

Co třeba okenní rámy? Nejsou příliš tmavé a časem zašedlé? Natření okenním rámů na jasnou bílou opět umí divy, pokoj prosvětlí, zvětší a pročistí, takže se toho vůbec nebojte.

Pryč se záclonami a závěsy

Co záclony a závěsy? Nejsou příliš těžké a tmavé? Na zimu byly jistě fajn, tvořily příjemnou vánoční atmosféru a nepouštěly dovnitř zvědavé pohledy zvenčí, nicméně dny se prodlužují a noci zkracují, proto není důvod halit se do tmy, když je venku světlo. Závěsy jednoduše sundejte a zkuste je nahradit třeba jemnou průsvitnou látkou žluté nebo bílé barvy.

A co takhle záclony i závěsy vypustit úplně? Nebydlíte-li v přízemí u chodníku, po kterém se denně promenádují davy lidí, nebo nemáte-li výhled akorát tak k sousedům z protějšího domu do obýváku, zkuste je strhnout úplně. Ale pozor, tady potom platí zásada o umývání oken dvojnásob.

Velká inspirativní fotogalerie jarních dekorací

Parapet jako odkládací prostor?

Teď se zaměřte na parapet. Co na něm všechno stojí? Tchynin jazyk, odložené časopisy a rozečtené knížky, občas něco, co se vám jednoduše nechce dát na své původní místo. Tak to konečně všechno ukliďte. A uvidíte, jakou hloubku váš byt dostane, a jak bude najednou vypadat větší.

Vymalujte!

A co takhle znovu vymalovat? Bílá, která po čase zašedne, na velikosti ani prosvětlenosti bytu vůbec nepřidá, zkuste ji tedy přetřít ještě jednou. A k ní ale zvolte veselé barevné doplňky. Nezapomeňte na polštáře, ubrusy, ale ani na závěsy a záclony. V tomto případě jsou dovoleny.

A co jiné barvy na zdi? Pastelová oranžová, zelenkavá nebo zářivě žlutá? Všechny byt příjemně naladí na jaro. A pokud si nechcete doma připadat jako ve žluté kleci, vymalujte barevně jen dvě se sebou sousedící strany, a i strop nechte bílý. Pokoj tak dostane jak nápad, tak hloubku a velikost. Tak neváhejte a pusťte si slunce domů.

Martina Tlachová
Foto: Velux, Linie Design

29.4.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist